Aralıksız 28 Yıla Veda

31 yıllık tekvando geçmişi olan ve 28 yıldır Tekvando Malatya İl Temsilciliği görevini yürüten Murat Turgut, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevini bıraktı. Malatya tekvado camiası sadece spor başarısı değil, ahlakilikle de adından söz ettirdi.

Aralıksız 28 Yıla Veda Malatya Spor

Tekvando Malatya İl Temsilciliği görevini 28 yıl yürüten Murat Turgut’a görevi bırakması nedeniyle teşekkür plaketi verildi.
31 yıllık tekvando geçmişi olan ve 28 yıldır Tekvando Malatya İl Temsilciliği görevini yürüten Murat Turgut, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevini bıraktı. Turgut’a Tekvando İl Seçmeleri’nin yapıldığı Atatürk Spor Salonu’nda Türkiye Tekvando Federasyonu, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından tekvando sporuna verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Plaket töreninde konuşan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, tekvando sporuna hizmetlerinden dolayı Murat Turgut’a teşekkür ederken, Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından yeni atanan il temsilcisi Nurettin Uçar’a da görevinde başarılar diledi.

Fındıklı, Malatya tekvandosunda önemli bir görev değişimi yaşandığını kaydederek, “Tekvando Malatya İl Temsilciliği görevini bir emeklilik yılına tekabül edecek süre yapan ve birçok başarılar elde eden Murat Turgut, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevi bıraktı. Murat hocamızın yerine de tekvando camiasına büyük hizmetleri olan ve birçok milli sporcu yetiştiren Nurettin Uçar atandı. İl temsilciliği çok önemli bir vazifedir. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak il temsilciliklerimize büyük bir destek veriyoruz” dedi.

Malatya’nın tekvando branşında önde gelen illerden olduğunu ifade eden Fındıklı, “Malatya tekvandosu inşallah eski şaşalı günlerine kavuşacaktır. Malatya, Türkiye’de 10 ilin sayın tekvando sporunda hep önde gelmiştir. Bundan sonrada öyle olacaktır. Burada en büyük görev özel spor okullarımıza düşüyor” diye konuştu.

Tekvando Malatya İl Temsilcisi Nurettin Uçar, Malatya tekvando ailesinin mutlu gününü hep birlikte yaşadıklarını belirterek, “Murat Turgut hocamız bize çok güzel bir miras bıraktı. İnşallah bizler tekvandocular olarak bu mirasa layık oluruz. Bu mirası daha da çoğaltacağız. Allah’ın izniyle ailece el ele verip, çok çalışarak tekvando sporunu daha iyi yerlere getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Turtay ise, 30 yıldan fazla Malatya tekvandosuna hizmet eden Murat Turgut’a teşekkür ederek, “Malatya tekvandosuna uzun yıllar hizmet veren Murat Turgut’a şükranlarımızı sunuyoruz. 30 yıllık süreçte Dünya ve Avrupa Şampiyonu sporcular yetiştirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, uzun yıllar tekvando sporuna hizmet eden Murat Turgut’a Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu adına plaket takdim etti.

Eserdi, tekvando sporuna verdiği hizmetlerden dolayı Turgut’a teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, Murat Turgut’un Malatya amatörüne büyük hizmetler verdiğini kaydederek, “Murat Turgut hocamız Tekvando Malatya İl Temsilciliği görevini bıraktı ama Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekilliği görevini yürütüyor. Ben amatöre yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Yine içimizden biri Nurettin Uçar kardeşimiz Tekvando Malatya İl Temsilcisi oldu. Uçar’a da görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’de 60 spor Salı içerisinde en uzun süre il temsilciliği görevini yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Murat Turgut, “Tekvando Malatya İl Temsilciliği görevini 28 yıl yaptım. Bunun için mutlu ve guruluyum. Malatya tekvando ailesine bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 772
Bu Ay : 5966
Toplam : 5966

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom