Milletin Emanetini Koruyacağız

AK Parti Malatya Milletvekili Şahin ve Belediye Başkanı Çakır, Doğanşehir’i gezdi. Ziyaretlerimizde Doğanşehir olsun Sürgü, Erkenek olsun bu bölgelerde büyükşehirin sorumluluğuna düşen ihtiyaçların neler olduğunu tespit etme fırsatı yakalamış oluyoruz.

Milletin Emanetini Koruyacağız Malatya İlçe

AK Parti Malatya Milletvekili Şahin ve Belediye Başkanı Çakır, Doğanşehir’i gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, beraberlerinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gürbüz İsmet Yılmaz ve teşkilat yöneticileri ile belde belediye başkanlarıyla birlikte Doğanşehir’i gezdi. AK Parti heyetine esnaf ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İlk olarak AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden heyet, burada partililerle buluştu. Ziyarette konuşan AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, “Yerel seçimlerde alacağımız başarı, sonrasındaki diğer seçimlere de yansıyacaktır. Dolayısıyla bu yerel seçimlerin önemi büyüktür” dedi.

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, yaptığı konuşmada, “AK Parti teşkilatları olarak ilçelerimizden beldelerimize, sandık müşahitlerimize kadar partimize gönül vermiş bütün arkadaşlarımızla birlikte bu süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu vesileyle Doğanşehir’i bir kez daha ziyaret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ulaşmadık insan bırakmayacağız” diyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuşmasında şunlara yer verdi:

“Derdini dinlemediğimiz bir vatandaşımızı bırakmayacağız. Sadece dinlemekle kalmayacağız; çare üretmek bizim temel vazifemiz ve görevimiz.

Ziyaretlerimizde Doğanşehir olsun Sürgü, Erkenek olsun bu bölgelerde büyükşehirin sorumluluğuna düşen ihtiyaçların neler olduğunu tespit etme fırsatı yakalamış oluyoruz.

5 yıl içerisinde Malatya’da çok önemli yatırımlar yaptık, çok büyük hizmetlere imza attık. Malatya, gerçekten kabuğunu kıran, gelişen, dönüşen modernleşen bir şehir konumuna geldi. Büyükşehir yasasının getirmiş olduğu imkanları kullanarak merkezdeki hizmet ağını Malatya’nın bütün bölgelerine genişletmemiz lazım. Dolayısıyla biz de ekip olarak arkadaşlarımızla birlikte bu süreci iyi tahlil edeceğiz; tüm yapılanmalarımızı, iş planlarımızı, projelerimizi buna göre geliştireceğiz.”

Önemli olan Malatya’nın kazanması

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, muhtemelen önümüzdeki hafta ilçe adaylarının da açıklanacağı kanaatinde olduğunu belirterek, “Ama arkadaşlarımızdan kim olursa olsun bir binanın kenetlenen tuğlaları gibi kenetlenip bu süreci Allah’ın izniyle çok daha iyi bir sonuçla sonlandırmak istiyoruz. Önemli olan kazananın ilçemizin olması, ilimizin olması ve bütün insanlık aleminin olması. Yani bunların tümü, zincirin halkaları gibi kenetlenen, bağlanan; birbirinden destek alan birimlerimizin seçimini yapmış olacağız” dedi.

30 Mart’ta yapılacak seçimde, bu ülkede 12. Yılına giren istikrarın, birlik ve beraberliğin, kardeşlik hukukunun kabul edilişinin devamı noktasında atılacak her oyun mutlaka buna katkı sağlayacağını belirten Şahin, konuşmasında özetle şunları kaydetti:

“14 Ağustos 2001’de kurmuş olduğumuz bu parti, halkımızın teveccühüyle 3 Kasım 2002’de iktidara geldi ve o teveccüh yüzde 34’lerden bugün yüzde 54’lere çıkmış. Halkın sahiplenmiş olduğu bir iktidarın mensupları olarak bu ülkede bugüne kadar kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışan anlayışları tümden bertaraf ettik.

AK Parti bugün 12 yıldır iktidardayken birileri her seferinde, her seçim öncesinde böyle bir feveran koparmaya çalışmaktadırlar. Ama Allah’ın izniyle milletin sahiplenmiş olduğu bu hareketi hiç kimsenin sekteye uğratmaya gücü yetmeyecektir. Onlar saldırdıkça insanlarımız daha bir kenetleniyorlar, sahipleniyorlar; gelecek nesillere iyi bir miras bırakalım diye bu hareketin kesintiye uğramaması için ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar. Onun için bu oyunu daha önce de gördük. Onlar ne yaparsa yapsın bu hareket dün olduğu gibi bugün de doruk yapacak, zirve yapacak. Almış olduğumuz oylarla yapmış olduğumuz çalışmalarla zaten rüştünü ispat etmiş olan bir hareketin mensuplarıyız. Bugün eğer başkanımızla birlikte buraya gelmişsek yüzümüz ak, alnımız açık, başımız dik bir şekilde gelmişiz.  12 yıldır tabiri caizse arkadaşlarımız geverin başında olmasına rağmen kendilerine yontmadılar, akıtmadılar; biz millete akıttık. Ama bizden öncekiler ne yapıyordu milletimiz çok iyi biliyor.

Biz halk hareketiyiz. Halkın, milletin istemiş olduğu, kendi özünde var olanları taşıyan bir anlayışın iktidara gelmesinden rahatsız olan dışarıda ve içerideki o bedbahtlar elbette ki rahatsız olacaklar. Ama onlar rahatsız olsunlar hiç umurumuzda değil.  Önemli olan milletin memnuniyeti. Biz milleti memnun etmek için çalışıyoruz. Birilerini rahatsız etmek için çalışmıyorum ama millet memnun oldukça onlar rahatsız oluyorlarsa varsın olsunlar.

Doğanşehir’de bir dönem emaneten vermiş olduğunuz belediyeyi almamız lazım.

Önümüzdeki seçimlerde alacağımız oyların yüzdesinin daha yukarılara çıkması için Türkiye genelini daha çok etkilemesi için hem belediye başkanlığını alacağız hem de alacağımız oyları yükselterek bu emaneti tekrar alacağız. Elimizden geldiğince de bu milletin emanetini sonuna kadar namusumuz gibi koruduk ve korumaya da  devam edeceğiz.”

Milletvekili Şahin, Başkan Çakır ve beraberindeki heyet daha sonra Doğanşehir merkezdeki esnafları tek tek ziyaret ederek, sohbet ettiler. Ziyaretler sırasında Doğanşehir Belde ve Köylerini Kalkındırma Derneği’nin (DOBKAD) SODES kapsamında kurduğu Gençlik Merkezi de gezildi.

Ziyaret programı çerçevesinde daha sonra sırasıyla Sürgü, Kurucaova ve Erkenek beldelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelindi. Ziyaretlerde Milletvekili Şahin ve Başkan Çakır, çeşitli konuşmalar yaptılar ve halkla buluşarak sohbet ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom