Sivil Örgütler Sözünü Söyleyebilmeli

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,”Demokrasinin standartlarını yükselteceksek, örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması gerekiyor” dedi.

Sivil Örgütler Sözünü Söyleyebilmeli Malatya Haber

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Malatya Şubesi’ni ziyaret edip yeniden göreve seçilen Fevzi Çiçek ve yönetimine başarılarının devamını dileyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Veli Ağbaba, sivil toplum örgütlerinin önemine temas etti.

Demokrasinin ileri gitmesi, sivil toplum örgütleri ve insanlara verilen haklarla ölçüldüğünü anlatan Ağbaba, şöyle konuştu: "Demokrasinin standartlarını yükselteceksek, örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması gerekiyor. Bu anlamda yaşanan süreçte görüldüğü gibi, STK’lar fikirlerini özgürce söylemeleri gerekiyor.” Ağbaba, Türkiye Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği’nin haklarını kısıtlayan girişimler olduğunu belirterek "Biz buna karşı çıktık ve hâla çıkıyoruz” ifadelerini kullandı. Bir meslek örgütüyle ilgili karar alınacağı zaman o meslek örgütü ile istişare edilmesi gerektiğini söyleyen Ağbaba, “Bu öğretmenler, memurlar ve mühendisler için ve diğer meslekler için de geçerlidir” dedi.
ZMO Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom