Eğitim-Sen Toplantı Yaptı

Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, “Özgürlük, barış, demokrasi, adalet ve emek mitingine geniş katılım bekliyoruz” dedi.

Eğitim-Sen Toplantı Yaptı Malatya Haber

Sendika binasında, Eğitim Sen Şube Temsilciler Meclis Toplantısı öncesinde basın açıklaması yapan Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, “İşçiler kıdem tazminatına sahip çıkmak için şalterleri indirmek dahil sonuna kadar direneceklerini şehir şehir gerçekleştirdikleri eylemlerle, direnişlerle kanıtladı. Kamu emekçileri satış sözleşmesini kabul etmediler, onurları ve geleceklerine sahip çıkarak 19 Aralık 2013’te greve gitti. İşte bu nedenledir ki iktidar bloğu içinde yönetememe krizi ve iktidar kavgası başladı. Düne kadar rantı birlikte paylaşanlar şimdi birbirlerine darbe yapıyor, saray kavgasına tutuşuyorlar. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz, olmayacak.

Aylardır ‘Bu daha başlangıç’ diyoruz. Önümüzdeki dönem AK Parti’nin hesap verme dönemi olacak. Gün, hesap sorma günüdür. Gün, eşit, özgür ve demokratik bir geleceğe dair umudu daha da büyütme günüdür. Gün, isyanı hep bir ağızdan haykırma günüdür. Gün, mücadeleyi büyütme günüdür. KESK, DİSK, TMMOB, TTB olarak; eşitlik, özgürlük, demokrasi ve emekten yana bütün örgütleri, bütün kurumları; bütün inisiyatif, bütün dayanışma, bütün forumları; tek bir istisna bile bırakmadan bütün yurttaşlarımızı yan yana gelip, omuz omuza vermeye; 11 Ocak 2014’te Ankara’da yapacağımız özgürlük, barış, demokrasi, adalet ve emek mitingine ülkenin her bir tarafında hep birlikte örgütlemeye, çoğaltmaya, büyütmeye, katılmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 276
Bu Ay : 6360
Toplam : 6360

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom