Bugün günlerden Kudüs...

Ramazan ayının son cuması tüm dünyada "Dünya Kudüs Günü" olarak kutlanıyor. Bu yıl Filistin Dostları Kudüs Günü'nü Fatih Camiinde bir etkinlikle kutlayacak.

Bugün günlerden Kudüs... Dünya

Haber Merkezi/ TIMETURK

Ramazan ayının son cuması tüm dünyada "Dünya Kudüs Günü" olarak kutlanıyor. Bu yıl Filistin Dostları Kudüs Günü’nü Fatih Camiinde düzenlenecek bir etkinlikle kutlayacak.

Filistin Dostlarının açıklamasının metni:

18 Eylül Cuma Günü Fatih Camii'ndeyiz! Cuma Namazı Sonrasında Fatih Camii Avlusunda İslami kuruluşların ortak katılımıyla Kudüs Günü Etkinliği Gerçekleştirilecektir.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın da bulunduğu Kudüs'ümüze sahip çıkma; işgal ve kuşatma altındaki Filistin halkıyla dayanışma zamanı. Her Ramazan'ın son Cuma'sı İslam dünyasında kutlanan Kudüs Günü, İstanbul'da 18 Eylül tarihinde Cuma vaktinde yine Fatih Camii avlusunda kutlanacak. Haydi, ailece Kudüs Günü'nde Kudüs'e sahip çıkmaya ve emperyalizme-siyonizme karşı kardeşlerimizin sesi olmaya!

Diğer Etkinlikler

KOCAELİ

18 Eylül Cuma günü İzmit Umut-Der tarafından Kocaeli Fevziye Camisi Cuma çıkışında organize edilecek etkinlikle kutlanacak.

ANKARA

18 Eylül Cuma günü saat 12:00'da İLKAV Konferans salonunda Kudüs günü etkinliği yapılacak.

TOKAT

18 Eylül Cuma günü Tokad dernek merkezinde Kudüs günü kutlanacak. Gecede İftar - Konuşmalar - Çocuk Korosu Filistin Marşları - Sinevizyon.

İSTANBUL

18 Eylül Cuma günü İsra Kültür Merkezi Fatih Renk düğün salonunda Kudüs gecesi düzenleyecek. Gecede İftar, sinevisyon ve Lübnan'da Firkat el İsra grubu marşlar seslendirecek.

ALMANYA

18 Eylül Cuma günü Almanya'anın Köln şehrinde Müslümanlarla Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen İftarın verileceği gecede Kudüs Gecesinde Selahaddin Eş Çakırgil ile Bahaddin Yıldız konuşma yaparken ayrıca gecede Sinevizyon, marşlar ve şiirler okunacak.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 153
Bu Ay : 1682
Toplam : 1682

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom