İl Genel Meclisi Çalışmalarına Başladı

Malatya İl Genel Meclisi, Ocak ayı çalışmalarına başlayarak, oturumunu gerçekleştirdi.

İl Genel Meclisi Çalışmalarına Başladı Malatya Haber

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata bakanlığında toplanan İl Genel Meclisi’nde gündemdeki komisyon raporları ile valilik makamından gelen teklifler görüşülerek karar alındı.

Meclis toplantısında Kuluncak İlçesi Aşağı Kömüklü Köyü’nde içme suyu sıkıntısı olduğundan dolayı İl Özel İdaresince etüdünün yapılarak içme suyu sorununun giderilmesi ilişkin rapor, Akçadağ İlçesi Merkez Anaokulunu yapan yüklenici firmanın işi bitirmesine rağmen geçici kabulün yapıldığı, ancak bina dışını kaplayan mermerlerin yüzde 40’ının döküldüğü ve bina dış çevresindeki kuşağında meydana gelen çökmelerin olduğuna ilişkin rapor, Battalgazi ilçesine bağlı Şişman köyü ile Meydancık köyü arasında ulaşımın sağlanması için Kapıkaya Çayı üzerine köprü yapılması için İl Özel İdaresince yerince gerekli etüt çalışmalarının yapılarak uygun görülmesi halinde ödenek dâhilinde yapılmasına ilişkin rapor, Battalgazi ilçesi Kemerköprü köyü eski kanal yolun stabilize yapılmasına ilişkin rapor ile Pütürge ilçesi Bölükkaya köyü Eskikent mezrasının sulama sorununun giderilmesi aşamasında teknik elemanlar tarafından yerinde gerekli etüt çalışmaları yapıldıktan sonra sorunun ona göre çözüme kavuşturulmasına ilişkin rapor görüşülerek kabul edildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından Telekom’un hasar çalışmalarına ilişkin rapor görüşülerek kabul edildi. Raporda, “Bu yıl içinde şimdiye kadar yapılan hasar-hırsızlık ve kablo arızaları için harcanan iş günü ve malzeme miktarı yaklaşık olarak; 118 adet direk dikimi, 22 kilometre kablo çekimi, 100.000,00 TL tutarında bir masraf oluşturulmuştur. Şu an ellerinde bekleyen hasar-hırsızlık ve kablo arızaları için gerekli olan iş gücü ve malzeme tutarı ise yaklaşık olarak; 200 adet direk dikimi, 32 kilometre kablo tesisi, 286.000,00 TL tutarı ve 50.000,00 TL işçilik olmak üzere toplam 336.000,00 TL tutarında bir masraf ön görülmektedir. Son bir ay içinde 162 adet Malatya genelinde kablo-hasar-hırsızlık olayı meydana gelmiştir. Bunlar içinde 68 adet işlem tamamlanmış olup problemleri giderilmiştir. 14 adet yerin kablo temini yapılmakta, 80 adetin ise aylık iş planı yapılarak ıslah çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Toplantıda Vali Vasip Şahin tarafından gönderilen yazıda, Malatya İŞGEM’in sermaye artırımından dolayı İl Özel İdaresi payına düşen 195 bin TL’nin yatırılması konusunda karar alınması hususundaki teklifi ve Toplum Destekli Polislik Şubesi’ne 4 adet araç alınmasının programa işlenmesi teklifi görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 775
Bu Ay : 5141
Toplam : 5141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom