Askerlere "Evlilik Öncesi Eğitim" Verildi

Evlilik Öncesi Eğitim Programı çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürlüğü koordinesinde, Yeşilyurt Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevlileri tarafından İl ve İlçe Jandarma Komutanlıkları’ndaki er ve erbaşlara eğitim düzenlendi.

Askerlere Malatya Eğitim

Malatya’nın Battalgazi, Kale, Yazıhan, Arguvan, Arapgir, Hekimhan, Kuluncak, Doğanşehir, Doğanyol, Pütürge, Akçadağ, Yeşilyurt, Darende ilçelerinde ve Merkez Jandarma Komutanlıkları’nda düzenlenen 15 ayrı eğitim programıyla vatani görevini yapmakta olan, 320 erbaş ve erin eğitim alması sağlandı.

Eğitimlerin faydalı geçtiğini belirten Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, “Evlilik uyumunda; eşlerin evlilik öncesi hazırlığının ve evlilik problemleri henüz ortaya çıkmadan eğitim almalarının önemi bütün dünyada bilimsel çalışmalarla da ortaya konmaktadır. Bu düşünceden hareketle evlilik öncesi eğitim konusunda toplumun dikkatinin çekilmesi amaçlanmıştır. Evlilik her şeyden önce fedakarlık, sadakat ve anlayıştan başlar. Evlilik Öncesi Eğitim Programları da yeni evlenecek çiftlere yol gösterici olmaları açısından çok önemli bir projedir” dedi.

Evlilik Öncesi Eğitim Programı; 1 doktor, 1 avukat, 1 sosyal hizmet uzmanı,1 öğretmen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen eğitimi aldıklarını belirten İl Müdürü Oktay Taş, belediye semt konaklarında, mahallelerde, sivil toplum kuruluşlarında ve resmi kuruluşlar iş birliğiyle içerisinde bu eğitim çalışmalarını periyodik olarak sürdüreceklerini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 586
Bu Ay : 586
Toplam : 586

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom