MTGBD'den Ortak Basın Açıklaması

Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Basın Sözcüsü Ahmet Aygün, “Korku sömürü düzeninden beslenen kirli odakları harekete geçirmiş ve maalesef pis işbirlikleri ile istikrarımız bozularak kardeşlik hukuku zedelemek istenmiştir” dedi.

MTGBD'den Ortak Basın Açıklaması Malatya Haber

Dernek binasında basın açıklamasını okuyan Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Basın Sözcüsü Ahmet Aygün, basın açıklamasını yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşu adına yaptığını ifade ederek şunları söyledi:

“Ülkemizde son günlerde yaşanan olağanüstü problemlerin kaynağı, sebepleri, organizatörleri, finansörleri, tetikçileri, lobileri, hainleri, şebekeleri, yurt dışı işbirlikçileri, yeraltı örgütleri enternasyonal bağlantıları, medya uzantıları, uluslararası para piyasası aktörleri gibi daha onlarca aktörün yer aldığı pis işler olduğu ortadadır.
Ancak; Ülkemiz son 10 yıldır ekonomik kalkınmadan, demokratik hamlelere, eğitimden, özgürlüklere, hukuksal iyileştirmelere kadar dünya devletlerine model olmuştur. Ekonomi ve hukuk verilerini mukayeseli vererek zaman almak istemiyoruz.

Kentsel dönüşüm projesi ile yeni bakanlık kurularak, gecekondulaşmanın önüne geçilmiş, konut üretimine hız ve kalite getirilmiş, depreme dayanıklı okullar, hastaneler, binalar yapılarak insanımızın yaşam kalitesinin artması hedeflenmiştir.

Komşu ülkeler ile ekonomik doğalgaz ve petrol boru hatları görüşmeleri ile ucuz kaliteli ve dışa bağımlılığı azaltıcı anlaşmalar yapılmıştır.

Bu güzel gelişmelerle birlikte yüzyılın yatırımlarını hayata geçirerek dünya devlerini kıskandıracak hedefler ortaya koymuş ve hasta Türkiye gitmiş yerine dinamik nüfusu ve ekonomik yapısı ile güçlü Türkiye gelmiştir.
Meclisin sivil anayasa yapma çalışmalarının sonlanması, yeni sivil anayasa ile ülkemizin mükemmel bir sıçrama yapacağını gören şer odakları korkutmuştur. Bu korku sömürü düzeninden beslenen kirli odakları harekete geçirmiş ve maalesef pis işbirlikleri ile İstikrarımız bozularak kardeşlik hukuku zedelemek istenmiştir.
Halkımız olup bitenleri sosyal medyadan, gazetelerden, televizyonlardan takip etmekte ve pis ittifakların kirli emellerini çok iyi görmekte, Sabırla beklemektedir.

Biz Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Platformu olarak bu çirkin faaliyetlerde maalesef bazı hukuk adamlarının da adının geçmesine üzüldüğümüzü, kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyeceğimizi, hukukun üstünlüğüne saygı duyan, masumiyet karinesini esas alan bir anlayışın egemen olmasını, ne zaman ve nerede olursa olsun Beyt-ül Mal'a el uzatan her kim olursa olsun hesabını vermesini, masum insanlara iftiralar atarak itibarsızlaştırılmasına gayret edenlerin, ülkemizi küçük düşürücü, aşağılayıcı, haksız ve yalan beyanların sahiplerinin de bulunarak hukuk önüne çıkarılmasını arzu ediyoruz.

Halk engin feraseti ile geçmişte olduğu gibi günü ve zamanı gelince gereken cevabı en demokratik şekilde vererek son sözü söyleyecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 777
Bu Ay : 2306
Toplam : 2306

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom