Malatya Amatör Küme Futbol Ligi

Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi takımlarından Girmana Belediyesi İpekyoluspor’un teknik sorumlusu Ramazan Koçak, Malatyaspor ile oynadıkları karşılaşmanın 52. dakikada maçın hakemi Oğuz Kaan Uran tarafından tatil edilmesiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi Malatya Spor

Koçak, 29 Aralık 2013 Pazar günü saat 10.00’da Yeşiltepe Stadı’nda Malatyaspor ile oynadıkları karşılaşmanın 52. dakikada maçın hakemi tarafından iptal edilmesine bir anlam veremediklerini söyledi.

Karşılaşmanın hakemi Oğuz Kaan Turan’ın karşılaşmayı ‘güvenlik zafiyeti’ iddiasıyla tatil ettiğini söylediğini öne süren Koçak, “Karşılaşmanın hakemi maça eli cebinde başlamıştır. Hakemin maçı eli cebinde yönettiği görüntüler elimizde mevcuttur. Bu görüntüleri gerekli yerlere ileteceğiz” dedi.

Koçak, karşılaşmanın tatil edilmesine bir anlam veremediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Mücadelenin 52. dakikasında rakip oyuncu bizim oyuncumuza faul yaptı. hakemde faul atışını bizim lehimize verdi. Rakip futbolcu, bizim yerde kalan futbolcumuzun yanındaydı. Takımımızın kaptanı Süleyman Aracı, rakip futbolcuyu eliyle hafifçe iterek, uzaklaşmasını istedi. Rakip oyuncuya sert bir müdahale yoktu. Zaten kendisini ne yere attı ne de hamle yaptı. Ama hakem kaptanımıza direk kırmızı kart çıkarttı. Oyuncumuz bunun üzerine hakeme, ‘ne yapıyorsunuz’ dedi. Hakem de kaptanımıza dışarıyı göstererek, oyundan çıkmasını istedi. Bunun üzerine kaptanımız, kaptanlık bandını hakemin üzerine attı. Hakem ise ‘Maçı tatil ettim. Güvenliğim yoktur’ diyerek, sahayı terk etti. Hakem, sahayı terk ettiği esnada kendisine hakaret edildiğini de söylüyor. Ben takımın teknik sorumlusu olarak ‘Hocam ne yapıyorsunuz’ dedim. Bana, ‘Çık dışarı, sahanın güvenliği yok, maçı tatil ettim’ cevabını verdi. Maçta görev alan polisler ile maçı izleyenlerde bu duruma bir anlam veremedi.”

Hakemin karşılaşmayı zaman zaman eli cebinde yönettiğini iddia eden Koçak, “Gözlemciyle hakem soyunma odasında denk raporlar tutuyorlardı. Ben de içeri girip, ‘darp varsa kabulüm ama niye tatil ettiniz’ diye sordum. Hiç oralı bile olmadılar. Hatta sürekli sert bir dille dışarı çıkmamı istediler. Ben de ‘Sizi Allah’a havale ediyorum’ deyip, dışarı çıktım.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 298
Bu Ay : 1033
Toplam : 1033

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom