Sanayide İyiyiz Ancak...

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, “Malatya sanayileşme noktasında iyi ancak çok yol alması gerektiğini de vurguluyoruz” dedi.

Sanayide İyiyiz Ancak... Malatya Haber

2013 yılını değerlendirip, 2014 yılı beklentilerini dile getiren MTSO Başkanı Erkoç, “2013’te dünyada ciddi ekonomik sıkıntılar söz konusuydu. Türkiye’nin etrafındaki komşulara baktığımız zaman Suriye’deki iç savaş söz konusu.

Balkan ülkelerine baktığımız zaman Yunanistan dahil, Avrupa ülkelerinde de ekonomik sıkıntılar yaşandı. İçte de sıkıntılar yaşandı. Buna rağmen 2013’ün son çeyreğinde 4,4 büyüme sağlandı. Yılsonu olarak da yüzde 4’lük büyüme gerçekleşmesi önemlidir” diye konuştu.

“2014 için de ön görülen büyüme rakamı 3,5 gibi görünüyor. Bu büyümenin siyasi istikrar ile yakalanacağını ümit ediyoruz. İş dünyası olarak bu büyüme rakamının da yükseltilmesini arzu ediyoruz” diyen Erkoç, büyümenin sağlanabilmesi için iç huzurun ve siyasi istikrarın önemli olduğunu söyledi.

Geçen yıl ve bu yılın öngörüleri olarak Malatya ekonomisini de değerlendiren Erkoç, açıklamasını şöyle tamamladı:

“30 Mart 2014 seçimiyle birlikte büyükşehir olacak Malatya’ya iyi bir psikolojik destek kazandı. Son 10 yıla baktığımızda ihracat rakamı Türkiye ortalaması 4, 23 iken, Malatya 4,63 ihracatı yakaladı. İhracatta, Doğu Anadolu Bölgesi’nde birinci, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise ikinci sıradayız. Bu da Malatya’nın sanayi altyapısının iyi olduğunu gösteriyor. Her fırsatta ifade ediyorum, Malatya olarak istediğimiz yerde de değiliz. Büyükşehir ile birlikte, sosyal alt yapı ile Malatya hızlı büyümesini devam ettirecektir. Malatya, sanayileşme noktasında iyi ancak çok yol alması gerektiğini de vurguluyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 14
Bu Ay : 5208
Toplam : 5208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom