"Engellileri Unutmayacağız"

Malatya'da merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hulisi Porgalı, “Göreve geldiğimizde engellileri unutmayacağız” dedi.

Malatya Haber

30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Yeşilyurt Belediye Başkan adayı olan Hulisi Porgalı, seçim çalışmaları kapsamında Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği’ni, CHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Avukat Banu Sevil ve parti yöneticileriyle birlikte ziyaret etti.

Hulisi Porgalı, engellilerin yanında olacaklarını belirterek, “Sözde değil özde hizmet için yanlarında olacağız” dedi.
Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Yeşilyurt’un iki merkez ilçeden biri olduğunu hatırlatan Porgalı, “Bölgede sorunlar çok. Bu sorunlar arasında eğitim ve trafik ön planda. Engelli kardeşlerimize engelsiz bir yaşam sunmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Porgalı, “Yeşilyurt artık küçük bir ilçe olmaktan çıktı. 300 bin nüfusa dayanan metropol ilçe oluyor. Belediyecilik adına yapılacak çok işlerimiz var. Alt yapı, üst yapı hizmetlerinin yanında sosyal ve kültürel alanlara da önem vereceğiz” şeklinde konuştu.

Beyaz Baston Görme Engelliler Dernek Başkanı Cengiz Akın ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akın, “Hulisi beyin göreve geldiğinde bizim yanımızda olacağını biliyoruz. 1997 yılında kurulan derneğimizde 8 proje hayata geçirdik. Dokuzuncu projeyi başlatacak ve görme engelli arkadaşlarımıza bilgisayar kursu düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1075
Bu Ay : 5965
Toplam : 5965

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom