Trafik Cezaları Bizi Yıldırmayacak

Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, “Kestiğiniz trafik cezaları da bizleri mücadele etmekten alıkoyamayacaktır” dedi.

Trafik Cezaları Bizi Yıldırmayacak Malatya Haber

Yaptığı yazılı açıklamada, eylem yürüyüşünde trafik cezası kesilmesine tepki gösteren Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, “Bütçe görüşmelerinin başladığı 10 Aralık’ta tüm illerde olduğu gibi, Malatya’da da kamu emekçileri olarak demokratik tepkimizi sokağa yansıttık. Tüm ülkede, ‘İnsanca Bir Yaşam İçin Emekten Yana Demokratik Bütçe İstiyoruz’ sloganıyla başlattığımız eylemler, kitlesel basın açıklamaları yaptık, caddelerde yürüdük, meydanları doldurduk. Malatya’da ilginç, ilginç olduğu kadar da saçma bir cezalandırmayla karşılaştık. Tamda sürece denk düşen bir mantıkla örtüşmesi manidardır” diye konuştu.
Baytemur, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yolda gelişi güzel yürüyen yayalar gibi değerlendirilerek, Kara yolları Trafik Kanunu’nun 68/1-C maddesine göre 77 lira para cezası ile cezalandırıldık. Bizlerin, bütçeye karşı demokratik tepkimizi sokaklarda gösterdiğimiz için trafik cezası ile durdurmaya çalışanlara vereceğimiz yanıt açıktır. Öncelikle Malatya’nın işkenceye dönüşen trafik sorununu çözün.
19 Aralık 2013 Perşembe günü ülke genelinde AK Parti’yi bütçeden taleplerimiz noktasında bir kez daha uyarmak için KESK olarak greve çıktık. 87 ve 151 sayılı İLO Sözleşmeleri, İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 11.maddesi, Avrupa Birliği Temel Haklar Şartı ve bunları iç hukukun üzerinde tutan Anayasa’nın 90. Maddesi açıkken; greve katılan üyelerimize ve emekçilere başlatılan idari soruşturmalarda, gelinen hukuksuzluğun başka bir örneğini oluşturmaktadır
Eğitim Sen ve KESK olarak bir kez daha altını çizerek söylüyoruz; hukuksuz, keyfi ve siyasi olarak açtığınız soruşturmalar da kestiğiniz trafik cezaları da bizleri mücadele etmekten alıkoyamayacaktır. Sokaklar, meydanlar bizimdir, iş yerleri bizimdir, bizler dün olduğu gibi bugün de yarında sokaklarda ve iş yerlerinde olacağız, mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 563
Bu Ay : 2131
Toplam : 2131

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom