Halimi Görseler de Utansalar

5 aydır sokaktayım. Bir aydır barakada yaşıyorum, 3 çocuğum var. Evimi sattım okuttum ama ne arıyorlar ne soruyorlar.

Halimi Görseler de Utansalar Malatya Haber

Malatya’da, boş bir barakada yaşayan evsiz vatandaşa, Malatya Belediyesi zabıta ekipleri sahip çıktı.

Aslanbey Mahallesi’nde bir şahsın ağlayarak yürüdüğünü gören mahalle sakinleri bir süre şahsı takip etti. Çöpten topladığı ekmeklerle boş bir barakaya giren şahsın yanına giden mahalleli acı bir gerçekle karşılaştı. Derme çatma barakanın içinde yatan Mahmut Yapıcı’nın ağladığını gören vatandaşlar, bir süre kendisiyle sohbet etti. Vatandaşlar, durumu Malatya Belediyesine bildirdi. Evsiz olduğu öğrenilen Mahmut Yapıcı’ya Malatya Belediyesi zabıta ekipleri sahip çıktı.

13 yıl önce eşinden boşandığını ifade eden Yapıcı, “5 aydır sokaktayım. Bir aydır barakada yaşıyorum, 3 çocuğum var. Evimi sattım okuttum ama ne arıyorlar ne soruyorlar” dedi. 59 yaşındaki Mahmut Yapıcı, 1983 yılında polislik mesleğinden atıldığını kaydederek şunları söyledi: “20 yıl evli kaldıktan sonra eşimle boşandık. 3 çocuğum var. Kızlarımdan biri bilgisayar mühendisi, diğeri öğretmen. Bir de 13 yaşında oğlum var. Çöpten topladıklarımla karnımı doyuruyorum. Keşke çocuklarım bu halimi görseler de utansalar.”

Aslanbey Mahallesi Muhtarı Tevfik Sağlam, mahalle sakinlerinin durumu kendisine ilettiklerini kaydederek sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdiye kadar evsiz vatandaşı görmedik. Mahalle sakinleri durumu bize anlattı. Geldiğimizde içler acısı bir manzarayla karşılaştık. Hemen kendisine yemek verdik. Malatya Belediyesini aradık. Belediyemiz ekiplerini yönlendirdi. Ekipler, şahsı bir otele yerleştirecek.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 665
Bu Ay : 8724
Toplam : 8724

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom