Malatya Elazığ Platformu Yapıldı

Malatya ile Elazığ arasındaki ekonomik ve sinerji köprüsü oluşturulması ve iki il arasında bazı konularda yaşanan buzların eritilmesi için Malatya Elazığ Platformu oluşturuldu.

Malatya Elazığ Platformu Yapıldı Malatya Haber

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök ve yönetim kurulu üyeleri ile MÜSAD Malatya yöneticileri, Malatya Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Vasip Şahin, “Malatya ile Elazığ iç içe bir il olmuş. 100 kilometre mesafe bugünün modern dünyasında kapanmış ve birleşmiş mesafedir. Hele de büyük iddia sahibi iseniz, birlikte hareket etmekten başka çareniz yok. Bu interlandı daha da genişletip, pergel gibi açı çizip hareket etmelisiniz. İki il arasında çekişme gibi var gibi gözüküyorsa da, birbirine en çok şaka yapan tatlı sert atışan insanlar samimi insanlardır. Samimiyet olmayanlar şaka yapmazlar. Malatya Elazığ arasındaki çekişmeyi dostluk nişanesi olarak görüyorum. Ciddi konularda iki il bir araya gelip, birlikte hareket edebiliyorlar.“

Vali Şahin, Malatya Elazığ Platformu oluşturulma çalışmasının bir sinerji oluşturma bakamından önemli olduğuna dikkat çekerek, bu konuda başarılar diledi.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı İbrahim Gök ise, Malatya ile Elazığ arasında yıllardır bazı kesimlerce devam ettirilen kötü imajı silmek için Malatya Elazığ Platformu oluşturulmasını istediklerini bildirdi.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin de, MÜSİAD şubeleri olarak, sıcak ilişkileri geliştirmek ve ticareti arttırmak için bu tür ziyaretler zaman zaman yapılıyor” diye konuştu.

Ziyarette Vali Şahin’e MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı İbrahim Gök halıdan yapılmış Vasip Şahin portresi hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 426
Bu Ay : 3070
Toplam : 3070

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom