İnsana ve Kente Dair Herşey Bu Takvimde

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği Malatya’nın değerlerine sahip çıkarak, Malatya’nın hak ettiği noktaya ulaşması için yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor.

İnsana ve Kente Dair Herşey Bu Takvimde Malatya Haber

Türkiye de bir ilk olarak 2012 ve 2013 yılında basılan ve her yaprağında Malatya’nın kültürel değerlerini anlatan Malatya Takvimi, güncellenerek 2014 yılı için de Malatyalıların istifadesine sunuldu.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım konu ile ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşların her gün Malatya’yı okuyacakları takvimin üçüncü yılını doldurmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu ifade etti. Üç yıl öce Malatya’ya ait sosyal, kültürel değerleri Malatyalıların katkısına sunmak amacı ile takvim fikrini ele aldıklarını belirten Yıldırım,       “Her yaprağında Malatya’nın tarihi yerleri, coğrafi özellikleri, Malatya’ya has ninniler, türküler, masallar, yemekler ve daha birçok değerin yer aldığı bu takvim bizim için anlamlı bir çabanın ürünüdür” dedi.

Kent Konseyi olarak yapılan her çalışmada Malatya’yı ve Malatyalıları ayrıcalıklı görerek adım attıklarını vurgulayan Yıldırım, “ Bu şehir hepimizin, Malatya’ya bizim dışımızda sahip çıkacak olmaz. Malatya’ya hizmet adına küçük de olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere” dedi.

Hazırlanan takvim ile Malatya’nın her gününe not düştüklerini ifade eden Yıldırım, Malatyalılardan talebinin onlar için hazırlanan takvimi, Malatya’nın değerlerini her gün okumaları ve çocukları ile paylaşmaları gerektiğini ifade etti.

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre 2014 yılı Malatya Takvimini Kent Konseyi Genel Sekreterlik ofisinden ücretsiz bir şekilde temin edilebileceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 19
Bu Ay : 1872
Toplam : 1872

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom