Ağbaba Arguvan'ın Sorununu Dile Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan’da yaşanan heyelan sorununu TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesi ile gündeme getirdi.

Ağbaba Arguvan'ın Sorununu Dile Getirdi Malatya Haber

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan ilçe girişindeki karayolunun heyelan nedeniyle kaydığını ve yolda derin yarıklar oluştuğunu belirterek 2013 yılı başından itibaren kaymaya başlayan karayolunda kaymayı engellemek için yapılan 3 metre yüksekliğindeki taş duvarların da birkaç ay sonra yıkılmaya başladığını ifade etti. Ağbaba, ilçe girişindeki heyelanın 100 metre yakınındaki kaymakamlık, belediye, ilköğretim okulu ve liseye ulaşmasının an meselesi olduğunu kaydetti.

CHP’li Ağbaba, Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleştirme Bakanlığı tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde, Arguvan ilçe girişindeki yolun güzergahı bugüne kadar 3 kez değiştirildiğini ancak kalıcı çözümün bir türlü sağlanamadığını belirterek, yeni yol açma çalışmalarının bir an önce bitirilmemesi durumunda , Arguvan ilçesine giriş yolu kalmayacağını kaydetti.

“Günübirlik çözümler üretmeye çalışan Karayolları ekiplerinin, yolda çöken yerlere toprakla dolgu yaptığını, 20 metre uzunluğunda taş duvar örüldüğünü ancak hem doldurulan yerlerin çöktüğü, hem de taş duvarın kaymalar nedeniyle yıkıldığını” ifade eden Ağbaba, yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atan karayolunun ihalesinin yapılması için neyin beklendiğini, heyelan deneniyle çöken yola alternatif yolun ihalesinin ne zaman yapılacağını sordu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 588
Bu Ay : 7734
Toplam : 7734

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom