Geleceğin Boksörleri Eğitimden Geçiyor

Malatya’da, geleceğin boks sporcuları ciddi bir eğitime tabi tutuluyor.

Geleceğin Boksörleri Eğitimden Geçiyor Malatya Spor

Malatya’da boks sporunu ileri seviyelere taşımak amacıyla Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren boksörler, ciddi bir eğitimden geçiyor.

Turgut Özal Kamp Eğitim Merkezi’nde tecrübeli antrenörler nezaretinde gerçekleştirilen boks antrenmanlarına bayan sporcuların ilgisi yetkililerin yüzünü güldürüyor.

Boks Malatya Bölgesi Antrenörü Hakan Korkmaz, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’nın kendilerine verdiği destekle çalışmaların verimli bir şekilde sürdüğünü kaydetti.

Boks antrenmanlarını 60 sporcuyla sürdürdüklerini ifade eden Korkmaz, “Çalışmalarımızı Turgut Özal Kamp Eğitim Merkezi’nde yoğun tempoda sürdürüyoruz. Şuanda 60 sporcumuz, tecrübeli antrenörler nezaretinde çalışıyor. Bu sporcularımız içerisinde ileride büyük başarılar elde edecek isimler var” dedi.

Korkmaz, 2012 yılından bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın boks sporuna büyük önem verdiğini kaydederek, “Bakanlığımız boks sporuna büyük yatırımlar yapmaya başladı. Erzurum’da boks spor okulu açıldı” ifadesini kullandı.

Malatya’da boks sporuna ilginin yeterli düzeyde olmadığını belirten Korkmaz, “Boks ile Kick Boks sporunu birbirinden ayırt etmemiz gerekiyor. Boks sporu, bana göre bir sanattır. Boksu yapan bir sanatçı gibidir. Bizde geleceğin sanatçılarını yetiştirmek için bu vazifeyi üstlendik. İlgi şuanda az ama biz bu ilgiyi çoğaltmak istiyoruz” diye konuştu.

Korkmaz, ailelerin çocuklarını boks sporuna yönlendirmelerini beklediklerini ifade ederek, “Aileler, çocuklarını boks sporuna rahatlıkla gönderebilirler. Dünyada 80 spor branşı içerisinde boks sporu yaralanmalarda 57’nci sırada yer alıyor” dedi.

Bayanların boks sporuna ilgi duymalarının kendilerini mutlu ettiğine değinen Korkmaz, şunları söyledi:

“Malatya’ya bayan boksörlerimizden derece getirenler oldu. Boks sporu her ne kadar erkek sporu olarak bilinse de, bayanların da bu sporu yapması gerçekten bizleri mutlu ediyor. Her geçen günde boks sporunu yapan bayan sayısında artış olduğunu gözlemliyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 181
Bu Ay : 6978
Toplam : 6978

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom