Mısır 'İhvan' İçin Ayakta

Müslüman Kardeşler'in "terör örgütü" ilan edilmesi protesto edildi.

Mısır 'İhvan' İçin Ayakta Dünya

Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) Bakanlar Kurulu tarafından ''terör örgütü'' ilan edilmesi, ülkenin değişik kentlerinde protesto edildi.

Başkent Kahire başta olmak üzere İskenderiye, Giza, Süveyş, el-İsmailiye, Port Said ve Beni Suveyf kentlerinde gece düzenlenen gösterilerde "Ben teröristim ben teröristim... Bu İhvan benim dostlarımdır", "Sizi kandırarak terör dediler... Bizler ise kapı kapıya komşuyuz" ve "Bize tekrar tekrar zulmet... Meydanı sana bırakmayacağız'' sloganları atıldı.

Göstericiler sloganların eşliğinde Mısır bayrağını, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin fotoğraflarını ve anayasa taslağının reddedildiğini içeren pankartları taşıdılar.

Darbe karşıtı 27 kişi gözaltına alındı

Polis, ülkenin kuzeyindeki İskenderiye kentinde darbe karşıtları ile darbe yanlıları arasında çıkan çatışmayı dağıtmak için göz yaşartıcı gazla müdahale ederek, darbe karşıtı 22 kişiyi gözaltına aldı. Ülkenin orta kesimindeki Beni Suveyf kentinde düzenlenen gösterilerde de 5 kişi gözaltına alındı.

Darbe karşıtlarının oluşturduğu ve askeri darbeyi sonlandırmak için 30 milyon imza toplamayı hedefleyen "Batıl Propagandası" grubu, yaptığı yazılı açıklamada, halkı cuma günü her yerde "Darbenin kendisi terördür" sloganıyla gösteri yapmaya çağırdı.

Açıklamada, "Cuma gösterileri, dünyaya devrimin devam ettiğini ve yönetimin tehditlerinin Mısır halkını korkutmadığını ispatlamak içindir" ifadesi kullanıldı.

TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 846
Bu Ay : 3390
Toplam : 3390

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom