Çalışmaların Uzamasına Tepki Gösterdiler

Malatya’da, altyapı ve üstyapı çalışmalarının uzamasına esnaf tepki gösterdi.

Çalışmaların Uzamasına Tepki Gösterdiler Malatya Haber

Yeni Hamam Mahallesi Yeni Hamam Sokak’ta toplanan esnaf, çalışmaların biran önce bitirilmesini istedi.

Basın açıklamasını esnaf adına okuyan Galip Aslan, “Uzun süredir Şire Pazarı yanındaki sokakta altyapı ve kaldırım çalışmaları bir türlü bitmek bilmiyor. Biz esnaf ve vatandaşlar olarak yıllardır bu mağduriyeti yaşıyoruz. İş yerlerimizi son iki yıl içinde 4 defa su basmıştır.

Belediye defalarca müracaatta bulunduğumuz halde bir çözüm getirilmemekle birlikte bizi defalarca mağdur etmiştir. 150 metrelik bir alanın bu kadar uzun sürede yapılamaması manidardır. Bu mağduriyetimizin acilen giderilmesini yapılan çalışmaların bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Her zaman yaşanan bu sıkıntı bizim vazgeçilmezimiz oldu” ifadelerini kullandı.

Secim Öncesi Siyasi Eylemdir

Yeni Şire Pazarı Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Menteş Yaptığı açıklamada konunun abartıldığını belirtti. Ahmet Menteş yaptığı açıklamada; "24.12.2013 Salı günü Yeni Hamam Sokak’ta birkaç kişinin yönlendirmesiyle pankart asılarak basın çağrılmış ve yapılan çalışmalar art niyetli bir şekilde baltalanmaya çalışılmıştır. Bu üzücü olay Tamamen birkaç kişinin yönlendirmesiyle siyasi amaçla yapılan seçim öncesi kişi ve kurumlara hedef alan bir eylemdir.

Söz Konusu,  Hizmetler yapılırken bazı sıkıntıların olacağının esnaf farkındadır. Sokağın dar olması ve aynı zamanda çıkmaz olması nedeniyle büyük kamyonlar giremediği için çalışmalar hızlı bir şekilde bitirilememektedir.

Esnafımız yapılan çalışmalardan memnundur.  Esnafımız, hizmetlerin devamı noktasında gereken çalışmaların devam edeceğinden emindir.

Esnafımızın büyük çoğunluğu bu yapılan olayı tasvip etmemektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 676
Bu Ay : 7822
Toplam : 7822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom