Mühendislik Fakültesinde Analiz ve Kontrol Hizmeti

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) Mühendislik Fakültesi’nin 5 bölümünde döner sermaye kapsamında birçok analiz ve kontrol faaliyetinin yürütülmekte olduğu açıklandı.

Mühendislik Fakültesinde Analiz ve Kontrol Hizmeti Malatya Eğitim

Mühendislik fakültesinden edinilen bilgiye göre buradaki bölümlerde, araçların motor ve şasi numaralarının tespiti, torna ve freze, asitlik tayini, rutubet tayini, su ve maden etüt çalışmaları ve bunlara ilişkin rapor tayini, çimento deneyleri, yapıların depreme dayanıklılıkları ve yapılmakta olan yapılar için teknik raporların hazırlanması gibi analiz ve kontrol faaliyetleri yürütülüyor.

Makine, Gıda, Maden, İnşaat Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümleri’nde döner sermaye kapsamında yapılabilen faaliyetlerin şunlar olduğu açıklandı:

“Makine Mühendisliği Bölümünde; araçların (otomobil, kamyon, otobüs, römork, tır, iş makineleri) motor ve şasi numara tespitleri, malzemelerin sertlik ölçümü, basınçlı kapların uygunluğunun tespiti, gürültü ve titreşim ölçümü ve baca gazı ölçümleri yapılmaktadır. Makine Mühendisliği Bölümünde, ayrıca mekanik atölyede bulunan torna, freze, CNC torna ve CNC freze tezgâhlarında mekanik işler yapılabilmektedir. Gıda Mühendisliği Bölümünde; asitlik tayini, kül tayini, PH tayini, rutubet tayini, tuz tayini, yağ tayini, yoğunluk tayini, textur analizi, yağ asidi bileşimi tayini yapılmaktadır. Maden Mühendisliği Bölümünde; basınç dayanımı, gözeneklilik, nem oranı, eğilme dayanımı, darbe dayanımı, sertlik ölçümleri yapılmaktadır. Numune hazırlama, öğütme, eleme, kırma yapılabilmekte, su ve maden etüt çalışmaları yapılarak bunlara ilişkin raporlar düzenlenmektedir.

İnşaat Mühendisliği Bölümünde; agrega deneyleri, çimento deneyleri, beton üretimi ve taze beton deneyleri, sertleşmiş beton deneyleri, tahribatlı ve tahribatsız deneyler, fabrika tuğlaları deneyleri, beton briketleri deneyleri, ahşap ile ilgili deneyler, seramik malzeme ile ilgili deneyler, parke taşı ile ilgili deneyler yapılmaktadır. İnşaat Mühendisliği Bölümü; hasarlı ve hasarsız yapılar üzerinde ön inceleme, detaylı çalışmalar ve proje hizmetleri yapmakta ve bunlara ilişkin raporlar düzenlemektedir. Bu incelemeler “mevcut yapıda herhangi bir etki bırakmayan inceleme” ve “numune alarak inceleme” olmak üzere farklı iki yöntemle yapılabilmektedir.

Bölümde ayrıca yapısal güvenlik çalışmaları hizmeti de verilmektedir. Bu kapsamda “Mevcut Yapının Depreme Dayanıklılık Değerlendirmesi” yapılmakta ve yapılar için teknik rapor hazırlanmaktadır. İnşaat Mühendisliği Bölümünde, ayrıca Geoteknik Ana Bilim Dalınca Gözlem (Durum tespit) Raporu, Geoteknik Etüt Raporu ve Geoteknik Değerlendirme Raporu hazırlanması hizmetleri de verilmektedir. Ayrıca “Binalar ile ilgili Deprem Güvenilirliği Raporu” almak veya “Güçlendirme Projesi hazırlatmak” da mümkündür. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde, topraklama direnci testi yapılabilmektedir. İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 2014 yılında döner sermaye kapsamında yapılabilecek işlerin listesi ve birim fiyatlarına, döner sermaye kapsamında analiz/kontrol/danışmanlık yaptırmada izlenecek prosedür ve Mühendislik Fakültesi iletişim ve ulaşım bilgilerine

http://iys.inonu.edu.tr/webpanel/dosyalar/47/file/Muhendislik_Fakultesi_Doner_Sermaye_Katalogu.pdf)

web adresinden erişilebilir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 817
Bu Ay : 14993
Toplam : 14993

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom