Sadece Başkan Seçmiyoruz

Cevdet Yılmaz,Partiler yerel seçimde aldıkları oy oranına göre cumhurbaşkanlığına giden yolda pozisyonlarını netleştirmiş olacaklar.

Sadece Başkan Seçmiyoruz Türkiye-Dünya

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimi için işaret fişeği olacak” dedi. 

Bingöl ve Elazığ’daki temaslarının ardından Ankara’ya giderken sisten dolayı uçakların Elazığ Havaalanı’na inememesi üzerine Malatya’ya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Malatya’daki Bingöllü hemşehrileriyle Mangal Vadisi Lokantası’nda bir araya geldi. Bakan Yılmaz, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Gayet güzel bir atmosferde seçimlere doğru gidiyoruz. Yerel yönetimler gerçekten çok önemli. Bu dönem iki açıdan önemli. Birincisi yeni bir kanun çıktı; Büyükşehir Belediyeleri Kanunu. Eskisinden daha önemli bir hale geldi büyükşehirlerimiz. Büyükşehirdeki belediye başkanlarımız mülki sınırlardan sorumlu hale gelecekler. Sadece belediyede bir başkan seçmiyoruz, aslında yerel kalkınmaya da liderlik yapabilecek insanlar seçiyoruz. Yeni mevzuatla birlikte büyükşehir belediyelerimiz daha önemli hale geliyor. İnşallah en güzel şekilde bu süreci yaşarız ve yeni modelimizin de sahadaki en güzel yansımalarını da hep birlikte görürüz” diye konuştu.

Bakan Yılmaz, “Yerel seçimlerin şöyle bir özelliği de var; hemen arkasından Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. Dolayısıyla yerel seçimler, yerel seçim olmasının ötesinde de bir anlama sahipler. Cumhurbaşkanlığına giden yolda halkımız ilk defa Cumhurbaşkanını seçmiş olacak, doğrudan seçmiş olacak. Yerel seçimler bir anlamda bunun işaret fişeği olarak da görülebilir. Partiler yerel seçimde aldıkları oy oranına göre cumhurbaşkanlığına giden yolda pozisyonlarını netleştirmiş olacaklar. O anlamda da ayrı bir önemi var yerel seçimlerin. Her iki anlamda da tabi ki biz çok önem veriyoruz ve çalışmalarımızı yoğunlaştırmış durumdayız. Eskisine göre çok daha erken bir zamanda il adaylarımız en azından belirlenmiş durumda ve seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Önümüzdeki süreçte inşallah ilçe adaylarımızda şekillendikçe bu yarış, bu demokratik yarış daha heyecanlı ve renkli bir şekilde devam edecek” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 790
Bu Ay : 5156
Toplam : 5156

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom