İki Kazadan Sonra Bariyer Konuldu

Malatya Darende karayolunun Yukarı Ulupınar mevkiindeki iki kazanın ardından Karayolları tarafından trafik güvenliği için yol kenarına çelik bariyer konuldu.

İki Kazadan Sonra Bariyer Konuldu Malatya Haber

 Malatya Darende Karayolu’nun Yukarı Ulupınar mevkiinde son 3 ay içerisinde meydana gelen iki trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetti. Kazalarda yoldan çıkan araçlar, çelik bariyer olmaması nedeniyle uçuruma yuvarlanmıştı.
Karayolları standartlarına göre, bölgede yol kenarında çelik bariyer olması gerekirken bu çalışmayı yapmadığı gerekçesiyle tepki toplayan Karayolları, meydana gelen kazaların ardından yol kenarına çelik bariyer yerleştirdi.
Bölgedeki vatandaşlar çelik bariyerlerin yerleştirildiği noktaların yetersiz olduğunu, aynı şekilde yol güzergahı üzerindeki Karşıyaka köyü çıkışındaki noktaya da çelik bariyer konulmasını istedi.

Muharrem Apan adlı sürücü, Yukarı Ulupınar çıkışında iki kez kaza olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Yakın tarihlerdeki bu iki kazada 5 vatandaşımızı kaybettik. Bu çelik bariyerler yakın zamanda yapıldı. Keşke bunlar daha önce yapılmış olsaydı, o 5 canı kaybetmemiş olacaktık. Burada 200 metrelik yer yapıldı. Burayı kurtardık. Malatya yolu üzerinde buna benzer ve tehlikeli yerler var inşallah temennimiz buralarda da karayolları çalışmaları yapar. Yol güzergahı üzerindeki Karşıyaka köyü çıkışındaki virajlar aslında daha tehlikeli. Aşırı buzlanma oluyor ve yakın tarihte buradan araçlar, tarlaya uçtular. Bu yere de gereken ilginin gösterilmesini istiyoruz”

Yukarı Ulupınar köyü sakinlerinden Kasım Gücük de şunları söyledi: “Çelik bariyerler zamanında yapılsaydı, kaza olmazdı. Yol güzergahında halen çok tehlikeli noktalar var, o noktalara çelik bariyer konulsun.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 332
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom