Kadın Çiftçilere Eğitim Verildi

Malatya merkeze bağlı Topsöğüt, Orduzu, Sütlüce, Hatunsuyu ile Yazıhan ilçesi Sinan Köyü’nde; gıda muhafaza, beslenme, aile içi iletişim ve aile içi şiddet, ergenlik yaşında karşılaşılan sorunlar konularında eğitim verildi.

Kadın Çiftçilere Eğitim Verildi Malatya Eğitim

Eğitimlerde Ev Ekonomisti Zehra Elbir tarafından gıdaların muhafazası ve uygun pişirme yöntemleri, günlük yaşamda ve hamilelikte beslenme, anne çocuk sağlığı ve hijyen konuları hakkında bilgiler verildi.
Eğitime katılan bayanlar gıda muhafaza ve beslenme konularında karşılaştıkları olumsuzlukları paylaştılar ve ne yapmaları gerektiği hakkında bilgiler aldı.

Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde sosyolog olarak hizmet veren Ayşe Öner ise aile içi iletişim ve aile içi şiddet, ergenlik yaşında karşılaşılan sorunlarla ilgili konularda katılımcılara bilgiler verdi.
Karşılıklı olarak soru cevap şeklinde devam eden eğitimlerin sonunda eğitime katılanlar köyde hizmet veren personele teşekkür ettiler ve bu tür eğitimlerin devam etmesi temennilerini iletti.

Bayan çiftçiler, bazı özel sorunlarını yüz yüze dile getirecekleri ortamların yaşadıkları bölgede her zaman mümkün olamadığını, ancak bu tür eğitimler sayesinde eğitimcilerden çok yararlı bilgiler aldıklarını da dile getirdi.
Özellikle arazide tarımsal faaliyetlerin olmadığı kış döneminde bayanlar tarafından büyük ilgi gösterilen bu tür eğitimlere devam edileceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 755
Bu Ay : 5121
Toplam : 5121

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom