Düzova'dan Tüketicilere Uyarı

Malatya Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, “Tüketicilere mesafeli uzaktan satışlardan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Düzova'dan Tüketicilere Uyarı Malatya Haber

Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapıp tüketicileri uyaran Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, “4077 sayılı tüketici koruma kanununda değişiklik yapılarak, önümüzdeki 6 ay içerisinde yürürlüğe girecektir. Yasadan yapılan değişikliklerden bir tanesi kapıdan ve mesafeli satışlardır” diye konuştu.

İnternet üzerinden mamul alanların birçok sıkıntılarla karşılaştığını söyleyen Düzova, “İnternet üzerinden mamul alanlar sıkıntıyla karşılaştıklarında biz geliyorlar. Biz ise o firmaya ulaşamıyoruz. Kredi kartı ile ödeyenlerden mükerrer kesinti yapıldığı söyleniyor. Bu nedenle, tüketicileri mesafeli uzaktan satışlardan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.

Malatya’daki esnaftan alış veriş yaparsanız, hem paranız burada kalır. Hem de sıkıntılarla karşılaştığınızda o esnafa veya firmaya rahatça ulaşırsınız” şeklinde konuştu.

Malatya’nın 30 Mart 2014 seçimiyle birlikte büyükşehir olacak olması nedeniyle, büyük şehir ve iki merkez ilçeye ayrılmasından dolayı üç tüketici sorunları hakem heyetinin hizmet vermeye başlayacağını kaydeden Düzova, “2014’de, 2 bin TL’nin altında olanlara merkez ilçe tüketici sorunları hakem heyeti bakacak. 3 bin TL’nin üstünde olanlara da il tüketici sorunları hakem heyeti ilgilenecektir” açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 6803
Toplam : 6803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom