Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılanıyor

Malatya’da, ‘Bir Lokma Kan Verir, Bir Avuç Yem Can Verir’ projesi ile okullardaki çocuklara hayvan sevgisi aşılanarak, hayvanların kışın yemsiz kalmaması için çalışma başlatıldı.

Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılanıyor Malatya Haber

Malatya Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Uğur, ‘Bir Lokma Kan Verir, Bir Avuç Yem Can Verir projesini İbrahim Yücel Okulu’nda başlattıklarını belirterek; Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Malatya Hayvanları Koruma Derneği, Malatya Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ile Veteriner Hekimleri Odası’nın proje ortakları olduğunu ifade etti.

Amaçlarının kış mevsimi ve havaların soğuması nedeniyle doğadaki ve sokaktaki hayvanları, kedi ve köpekleri soğuktan donarak açlıktan ölmelerini engellemek olduğunu kaydeden Uğur, “Okulda aç kuşlara nasıl yem verileceğini okulda canlı olarak öğrencilere gösterdik” şeklinde konuştu.

Atık yemekleri bir tabakta pencerelere koyarak, kuşların doymasını sağlamak istediklerini söyleyen Hüseyin Uğur, ‘Bir Lokma Kan Verir, Bir Avuç Yem Can Verir’ projesinin kış bitene kadar devam edeceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 480
Bu Ay : 7277
Toplam : 7277

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom