Kızılay İki Elin Aracısıdır

Türk Kızılayı Şube Başkanlarının bulunduğu il ve ilçedeki Müftü, Milli Eğitim Müdürü ve Muhtarlarla birlikte oluşturduğumuz komisyonca belirlenen ihtiyaç sahibi her aileye 250 TL zekât yardımı yapılarak.

Kızılay İki Elin Aracısıdır Malatya Haber

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığı, veren el ile alan eli buluşturup, zekat konusunda aracılık hizmeti veriyor.

Türk Kızılayı Derneği Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığı olarak ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz 122 aileye hayırsever Malatyalı bağışçılarımızın da değerli katkıları ile 250’şer TL zekatı Malatya Ziraat Bankası aracılığı ile 12 Aralık 2013 tarihinden itibaren dağıtmaya başlamış durumdayız. ‘Veren el ile alan el arasında köprü olan Türk Kızılayı, hesaplarına gönderilen zekât yardımlarını yine banka aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır” dedi.

Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türk Kızılayı Şube Başkanlarının bulunduğu il ve ilçedeki Müftü, Milli Eğitim Müdürü ve Muhtarlarla birlikte oluşturduğumuz komisyonca belirlenen ihtiyaç sahibi her aileye 250 TL zekât yardımı yapılarak dini vecibelerin yerine getirmek isteyen vatandaşlarımızın zekatlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktan ötürü duyduğumuz kıvancı sizin aracılığınızla paylaşmayı ve bu şekli ile yardımsever gönülleri de sizin aracılığınızla bilgilendirmeyi arzuladık.

Bu hususta yıl içinde 168 bağış ve bilgi telefon hattımızı arayan değerli bağışçılarımızın tüm yardımları güven içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya da devam edilecektir.

Bu şekli ile halkımızın güvenine layık olmayı şiar edinen biri kurum olarak iyi ve kötü günde her daim ihtiyaç sahiplerinin yanında olma sözümüzü tutarak daha iyi günlere birlikte yol almak dileği ile iyiliğin tüm gönüllerde dalga dalga yayılmasını arzu ediyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 790
Bu Ay : 7587
Toplam : 7587

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom