Yapılan Yanlışlıktan Dönülmemeli

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Tüm Malatya’nın ortak bir değeri olduğunuzu ve buna göre hareket etmeniz gerektiğini hatırlatıyoruz” diyerek, gizli reklam konusunda yapılan yanlışlıktan dönülmesini önerdi.

Yapılan Yanlışlıktan Dönülmemeli Malatya Siyaset

Parti il binasında, merkez ilçe Battalgazi Başkanı Abdulvahap Ayzabar, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Hakan İnci ve parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında, Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi’nin market reklamlarında gizli propaganda yapıldığını iddia etti.

CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, “Son dönemlerde AK Parti yanlısı propaganda hayatımızın her alanına girmiş durumda. Gözümüzü çevirdiğimiz her yerde AK Parti’nin sistematik bir şekilde gizli reklamları yapılmaktadır. Belediyenin imkanlarının seçim sürecinde kullanılması yetmiyormuş gibi şimdi de farklı kuruluşlar eliyle siyasi rant sağlanmaya çalışılmaktadır.

Basın açıklamalarından, asılan afişlere kadar, ilgili ilgisiz her kurum ve kuruluşun AK Parti’nin yan organları gibi hareket etmeleri dikkat çekicidir. Birkaç gün önce yaptığımız değerlendirmede ilimizdeki meslek kuruluşlarının tarafsız olmalarını ve siyaset üstü kimliklerini korumaları gerektiğini açıklayıp, uyarılarda bulunmuştuk” ifadelerini kullandı.

Kiraz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ancak Malatya’da nereye baksak aynı yanlı anlayışı görüyoruz. AK Parti tarafından son dönemlerde Hedef 2023 sloganı ile bir propaganda yürütülmektedir. Neden hedefin 2023 olduğunu tüm toplum merak etmektedir. Sebebini Cumhuriyetimizin 100. yılı olarak açıklayanların, Cumhuriyet değerleriyle ne kadar barışık olduklarını da unutmamak gerekir.

AK Parti’nin Hedef 2023 sloganını siyasi bir slogan olarak değerlendirip, Malatya’yla ilgili kısma geçelim. Malatya Belediyesi Esenlik Marketleri’nin camlarında son günlerde bir afiş dikkat çekmektedir. Afişte tıpkı AK Parti’nin sloganında olduğu gibi Hedef 2023 denilmektedir. Bakın bu AK Parti’nin afişi, bu da Esenlik şirketinin afişi. Yüzde 95’i Malatya Belediyesi, yüzde 5 Malatya İl Özel İdaresi Müdürlüğü’nün iştiraki ile kurulan iktisadi bir teşebbüsün, AK Parti’nin gizli reklamını yapmasını asla kabul etmiyoruz.

Yapılan reklam tamamen AK Parti’ye yalakalık yapmak için bulunmuş bir reklamdır. 2023’ü yazmak için zorlanıldığı belli olan, sırf bu jesti yapmak için uyduruk şekilde 23 rakamlarıyla süslenen reklam afişi, herkesin kafasında aynı sonucu doğurmaktadır. Yerel seçim öncesi, adayların belirlendiği bir dönemde yapılan bu tür çabaları, psikolojik etkileme yöntemlerini şiddetle kınıyoruz.

Esenlik Şirketi AK Parti’nin değil, Malatya’nın tamamına hizmet eden bir şirkettir. Bugün başkan AK Partili olur, yarın CHP’li. Belediye başkanının partisi olur, belediye şirketlerinin partisi olamaz.

Bu anlayış sakat bir anlayıştır. Esenlik şirketinden alışveriş yapanların hepsine AK Parti’nin propagandasını yapmak bu toplumda yaşayan farklı partilerdeki vatandaşlarımıza saygısızlıktır.

Buradan Esenlik Şirketi yöneticilerini uyarıyoruz. Bir an önce yaptığınız yanlıştan dönünüz. Tüm Malatya’nın ortak bir değeri olduğunuzu ve buna göre hareket etmeniz gerektiğini hatırlatıyoruz.”

Kiraz, gizli propaganda konusunda gerekirse hukuka başvuracaklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 39
Bu Ay : 6836
Toplam : 6836

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom