Fotoğraf Kursu Başladı

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin (MAFSAD) SODES kapsamında yürüttüğü “Fotoğraf Aşkına Projesi” çerçevesinde temel fotoğrafçılık eğitimleri başladı.

Fotoğraf Kursu Başladı Malatya Haber

MAFSAD bünyesinde Sosyal Destek Projesi Fehmi Kolçak Fotoğraf Atölyesi’nde gerçekleştirilen eğitimlere “Fotoğraf Tarihi” ile başlanıldı. Yaklaşık 50 gencin faydalanacağı kursta görev alacak öğretmenlerle öğrencilerin tanışmasının ardından kurs süresince hangi konuların paylaşılacağı belirtildi.

Buna göre fotoğrafın tarihçesi, fotoğraf makineleri, objektifler, fotoğraf makinesi ekipmanları, ISO, enstantane, ışık, kompozisyon gibi konular paylaşıldıktan sonra bir teknik gezinin yapılacağı, kursiyerlerin bu teknik gezide çektiği fotoğrafların daha sonra bir fotoğraf okuma etkinliği kapsamında değerlendirileceği ifade edildi.
Derslerin ilk gününde gençlerle fotoğraf tarihi üzerine konuşan MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Evren, ilk fotoğraftan günümüze kadar fotoğrafın geçirdiği tarihsel süreci görsellerle süsleyerek gençlere aktarmaya, onları sıkmadan, yormadan dersi keyifli hale getirmeye çalıştığını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 923
Bu Ay : 3407
Toplam : 3407

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom