Kent Konseyi Sporun Önemine Değindi

Malatya Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu, ‘Spor Zihinsel ve Ruhsal Gelişime Katkı Sağlamaktadır’ sloganı kapsamında spor yapmanın önemine ilişkin bir toplantı yaptı.

Kent Konseyi Sporun Önemine Değindi Malatya Haber

Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonu’nda, Malatya Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Spor Çalışma Grubu Temsilcisi Kadir Yıldırım; Malatya’da sporun sevilmesi için gayret gösterdiklerini bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını, daha sağlıklı toplumların oluşması için sporu tüm Malatyalılara ulaştırma çabası içinde olduklarını söyledi.

Spor Çalışma Grubu olarak 3 yıl içinde çeşitli müsabakalar, spor aktiviteleri, konferanslar düzenlediklerini belirten Yıldırım, “Spor sadece fiziksel gelişime değil aynı zamanda ruhsal ve zihinsel gelişime de katkı sağlamaktadır” dedi.
Spor Çalışma Grubu olarak istişareye önem verdiklerini ifade eden Yıldırım, zaman zaman çeşitli spor kulüpleri ile bir araya geldiklerini, beraber neler yapabileceklerini konuştuklarını, bugün yaptıkları toplantının amacının da bu olduğunu kaydetti. Sporun altyapısını kulüplerin oluşturduğunu anlatan Yıldırım, Malatya’da her alanda spor kulübünün olması için çalıştıklarını belirtti.

Spor Çalışma Grubu olarak parklara spor aletlerinin konulmasını Kent Konseyi İkinci Olağan Genel Kurul Toplantısı’na öneri olarak götürdüklerini söyleyen Yıldırım, genel kurulda alınan karar doğrultusunda bunun gerçekleştiğini ve Malatyalıların artık daha nezih ortamlarda spor yaptıklarını vurguladı.

Malatya’da yetenekli çok fazla gencin olduğuna ve bu gençleri yetiştirebilmek adına desteklerin önemli olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Bu kapsamda kendisinden sürekli destek aldığımız Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 776
Bu Ay : 2305
Toplam : 2305

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom