İş yeri Hekimi ve Güvenliği Uzmanı Zorunlu

Orhan Sezgin Selçuk, iş sağlığı ve iş güvenliği kapsamında 50’den az çalışanı olan, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta bulunan iş yerlerinin 1 Ocak’tan itibaren iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda olduklarını söyledi.

İş yeri Hekimi ve Güvenliği Uzmanı Zorunlu Malatya Yaşam-Sağlık

Selçuk, uygulamanın 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe gireceğini kaydederek, “İş sağlığı ve güvenliği kapsamında 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta bulunan iş yerleri 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda olacak. Yeni yıldan itibaren işyeri hekimi ve iş yeri güvenliği uzmanı bulundurmayan firmalar bin TL'den 80 bin TL'ye kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak” dedi.

İşverenlerin hızlı bir şekilde iş yeri hekimi ve iş sağlığı güvenliği hizmetleri almaları gerektiğini ifade eden Selçuk, “A sınıfı iş güvenlik uzmanları bütün tehlike sınıflarına, B sınıfı iş güvenlik uzmanları tehlikeli ve az tehlikeli sınıfa, C sınıfı iş güvenliği uzmanları ise sadece az tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakabilecek. Meslek hastalıkları ve iş kazalarının önüne geçebilmek ve ülkemizde daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak amacı ile işverenlerin hızlı bir şekilde işyeri hekimi ve iş sağlığı güvenliği hizmeti almaları büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom