KESK'ten CHP İl Teşkilatına Ziyaret

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Malatya Şubeler Platformu, Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.

KESK'ten CHP İl Teşkilatına Ziyaret Malatya Siyaset

KESK Malatya Dönem Sözcüsü Ali Ekber Baytemur, ziyarette yaptığı konuşmada, “AK Parti iktidarının yıllardır gündeme getirdiği bütçeler, diğer yasalarda olduğu gibi ‘en iyi bütçe, en sosyal bütçe’ şeklinde kamuoyuna sunuluyor ama kamuoyu çalışanlarına dolayısıyla da bütün halka yoksulluk bütçesi olarak yansıyacağı görünüyor.

Bu bütçede, yatırımlara ayrılan pay önceki yıllara göre çok daha fazla düşürülmüş. Yatırımlara ayrılan payın düşürülmesi yoksulluk ve işsizliğin önümüzdeki yıllarda artacağının bir göstergesidir. Bizler CHP gibi kitle desteği büyük, milyonlarca insanı etkileyen bir siyasal partinin ve özellikle sosyal yaşamdan yana bir partinin emek mücadelesine katkı sunmasını, destek vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise 19 Aralık’ta yapılacak olan grevde KESK üyelerinin yanında olacaklarını kaydederek, “Bütçeler, her yıl hazırlanan ve önümüzdeki dönemin gelir-gider kalemlerini oluşturan rakamlardır. Ama mevcut bütçeye baktığımızda birçok yanlışlık ve haksızlığı açık bir şekilde görebiliyoruz. Bir taraftan vatandaştan ciddi vergiler alınırken, işçi ve memura verilen rakamlar çok komik kalıyor. Enflasyon rakamlarının neye göre hesaplandığını anlamakta çok zorluk çekiyoruz. Tüm bu dengesizlik, herkesi mağdur ediyor. Bizde 19 Aralık’ta vereceğiniz mücadelenin ve çıkaracağınız sesin yanında olmaya çalışacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 711
Bu Ay : 4155
Toplam : 4155

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom