Abdülkadir Molla İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Bangladeş’te idam edilen Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla için Malatya'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Abdülkadir Molla İçin Gıyabi Cenaze Namazı Malatya Haber

Cuma namazı sonrası Soykan Meydanı’nda yapılan gıyabi cenaze namazı öncesi Malatya Anadolu Öğrenci Birliği adına basın açıklaması yapan Muhammed Furkan Güven, “Cemaati İslami liderlerinden 91 yaşındaki Abdülkadir Molla için verilen idam cezası, işbirlikçi Bangladeş hükümeti tarafından infaz edildi.

Cemaati İslami liderlerinden Abdülkadir Molla, 1971’deki bağımsızlık savaşı sırasında suç işlediği gerekçesiyle 5 Şubat 2013’te ömür boyu hapse mahkum edilmişti. Bangladeş hükümeti ve hükümetin güdümündeki yargının bu kararı zorbalıktan başka bir şey değildir. Bangladeş hükümeti, sömürünün ve emperyalizmin her türlüsüne karşı çıkan bir hareket olan Cemaat-i İslamiye’yi tasfiye etmek için açıkça insanlık suçu işlemektedir” dedi.

Abdülkadir Molla’nın Cemaat-i İslami lideri olduğu için cezalandırıldığını iddia eden Güven, “Bangladeş’in en büyük İslami teşkilatı olan Cemaat-i İslami’nin genel sekreter yardımcılığını yürüten Molla, suçlamaları reddetmiş ve hakkında verilen ömür boyu hapis cezasının iptali için Temyiz Mahkemesine başvurmuştu. Uluslar arası savaş suçları Mahkemesi’nin hükmünü onayan Temyiz Mahkemesi, 17 Eylül’de Molla’ya verilen ömür boyu hapis cezasını idama çevirme kararı almıştı.

Hukuktan yoksun olarak alınan bu kararın arkasında esas olarak Hindistan’ın telkinleri ve iktidarda bulunan “Leydi Hitler Hasina’nın” İslam’a karşı İslam olarak nitelendirebileceğimiz bir hesaplaşması bulunmaktadır. Abdülkadir Molla’da, Cemaat-i İslami lideri olduğu için cezalandırılmıştır” diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından Bangladeş’te idam edilen Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla için gıyabi cenaze namazı kılınarak dua edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 99
Bu Ay : 2583
Toplam : 2583

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom