Kayısı Entegre Projesi Toplantısı

Malatya merkez ve 13 ilçede yürütülecek olan Kayısı Entegre Çalışmaları Projesi’nde görev alacak teknik elamanlarla çalışma programı toplantısı düzenlendi.

Kayısı Entegre Projesi Toplantısı Malatya Haber

 Proje, Malatya merkez ve ilçelerinde toplam 90 çiftçi ile 2 bin 720 dekarlık alanda yapılacak.

Malatya’da önümüzdeki yıl yürütülecek olan kayısı entegre çalışmalarına başlandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Karakavak hizmet binasında yapılan toplantıya; ilçe müdürleri ile kayısı entegre çalışmalarında görevli teknik elamanlar katıldı.

Merkez ve 13 ilçe müdürlüğünce yürütülecek olan projede görev alacak teknik elamanlara Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci tarafından şubenin çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Şube Müdürü Günci, Malatya’da uygulanacak kayısı entegre çalışmaları ile ilgili 5 yıllık projeksiyonu üzerinde durarak, bu çalışmada seçilecek örnek çiftçilerin çok iyi belirlenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca bu yılki kayısı entegre çalışmalarının Malatya merkez ve ilçelerinde toplam 90 çiftçi ile 2 bin 720 dekarlık alanda yapılacağını belirtti.

Kayısı entegre konu sorumluları Mühendis Şevket Fidan, Mühendis Hayat Çiçek Tekniker Naci Ertan ve Tekniker Ali Biri, uygun olan tüm mücadele yöntem ve tekniklerini uyumlu bir şekilde kullanarak, zararlı organizmaların popülasyon yoğunluklarını ekonomik zarar seviyesinin altında tutan yönetim sistemi olan entegre ve bu sistemin uygulandığı kayısı entegre mücadelesi hakkında katılımcılara görsel sunum yaptı.

Toplantıda tüm ilçe müdürlüklerinde proje çalışmalarına başlanılması ve projede çalışılacak üreticilerin eğitiminin sağlanması vurgulandı. Malatya merkezinde ve ilçelerde seçilecek örnek çiftçilerin en kısa zamanda tespit edilmesi kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 1025
Bu Ay : 16073
Toplam : 16073

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom