'Kulüp-Okul Futbol Projesi' Semineri

Malatya’da, Kulüp-Okul Futbol Projesi Eğitimi semineri yapıldı.

'Kulüp-Okul Futbol Projesi' Semineri Malatya Spor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Ülker işbirliğinde gerçekleşen Kulüp-Okul Futbolu (KOF) Projesi kapsamında, TFF Malatya Bölge Müdürlüğü’nde KOF proje sorumlularına eğitim verildi.

TFF Çocuk ve Okul Futbolu Sorumlusu ve Eğitmeni Sercan Görgülü tarafından gerçekleştirilen eğitim semineri kapsamında KOF proje sorumlularına; “Çocuk ve Okul Futbolu Müdürlüğü tanıtımı, Kulüp-Okul Futbolu (KOF) Projesi, 6-12 Yaş çocukların özellikleri ve eğitim yaklaşımları, KOF projesi futbol festivalleri ve turnuvalar, Futbol Yönetim Sistemi Etkinlik Modülü” gibi konu başlıkları altında bilgiler aktarıldı.

Eğitim semineri sonrası gazetecilere açıklamada bulunan TFF Çocuk ve Okul Futbolu Sorumlusu ve Eğitmeni Sercan Görgülü, “TFF tarafından kulüplerimizle iş birliği içerisinde düzenlenen Kulüp-Okul Futbol Projesi kapsamında bölgelerimizde eğitim seminerleri düzenliyoruz. Türkiye genelinde bütün liglerimizden 70’e yakın kulübümüzle bu projeyi gerçekleştireceğiz. Ve kulüplerimizin atamış olduğu proje sorumlularına hem projeyle ilgili bilgileri aktarmak hem de sonrasında nasıl bir yol izlenecek karşılıklı fikir alış verişinde bulunuyoruz” dedi.

Görgülü, ilerleyen dönemlerde hem Türk futbolu hem de milli takıma hizmet edecek sporcuların yetişmesini hedeflediklerini kaydederek, “Türkiye’de 11 merkezde KOF Projesi sorumlusu antrenör arkadaşlarımıza Kulüp-Okul Futbol Projesi Eğitimi semineri veriyoruz. Malatya’da da TFF Malatya Bölge Müdürlüğümüzün bize sunmuş olduğu imkanları kullanarak, proje sorumlularıyla toplantı yaptık. Karşılıklı olarak projeyi daha iyi hale getirmek amacıyla fikir alış verişi yaptık. İlerleyen dönemde de 6-12 yaş grubunda kulüplerimiz bir futbolcu havuzu oluşturup, yetenekli olanları kulüplerine kazandırabilirler ise Türk futboluna ve milli takıma hizmet edecek sporcuların yetişeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 88
Bu Ay : 1656
Toplam : 1656

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom