Ağbaba, Gözene Köyüne Su Talep Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Gözene Köyü’nün içme suyu problemini gündeme getirdi.

Ağbaba, Gözene Köyüne Su Talep Etti Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Ağbaba, Malatya’nın en büyük köylerinden biri olan ancak sulama suyu nedeniyle kan davasının başladığı Yeşilyurt ilçesine bağlı Gözene Köyü’nün sorunlarını TBMM’de gündemine getirdi.
Ağbaba, TBMM’de yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Bakan, geçtiğimiz gün Genel Başkanımız su olmayan birkaç köyün ismini verdi, AK Parti Grup Başkan Vekili hemen konuyu yalanladı. Ben size Malatya'dan bir örnek vermek istiyorum. Bu köy Gözene Köyü, 2 bin 500 nüfusu, 780 seçmeni olan, merkeze 40 kilometre uzaklıkta bulunan bu köy unutulmuş, iktidarın sadece seçim döneminde hatırladığı bir köy. Bu köyde yazın sabah akşam altıyla sekiz arasında su akıyor yani diğer zamanlarda hastalara verilecek bir bardak su yok. Tek geçim kaynağı tarım olan Gözene Köyü’nde sulama suyu da yetersiz. Su nedeniyle kan davaları başladı. İnsanlar birbirlerini öldürüyorlar. Kan davasında 3 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Yıllardan beri insanlar su nedeniyle köyde kavga ediyor. Köyün karşısında Sürgü Barajı, üstünde Çat Barajı var ama köyde sulama suyu yok. Köyün talebi, kendi sınırları içerisinde bulunan Çat Barajı'ndan ek kanal ile su almak. Ayrıca, Gözene köyüne bir gölet yapılarak da bu sorun çözülebilir mi?”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 668
Bu Ay : 5862
Toplam : 5862

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom