Meslek Danışmanlarımızdan Yararlanın

Çalışma İş Kur Malatya İl Müdürü Vahap Toman, iş ve meslek danışmanlarından azami ölçüde yararlanılması gerektiğini söyledi.

Meslek Danışmanlarımızdan Yararlanın Malatya Haber

Malatya Aktif İş Adamları Derneği İnşaat Komitesi yönetim kurulu üyeleri, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Vahap Toman’ı ziyaret ederek; kurumlar arası işbirliği konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan İş Kur Malatya İl Müdürü Vahap Toman, yeni çıkan teşvik yasaları ile işsizliğe büyük ölçüde çare bulunmaya çalışıldığını ifade ederek, “6111 sayılı torba yasa kapsamında getirilen bir takım teşviklerle işverenlerimize büyük kolaylıklar sağlandı. Çeşitli kurslarla yetiştirdiğimiz işsizlerin işverenlerin talepleri doğrultusunda istihdam edilmesini sağlıyoruz. Maliyetinin büyük bir kısmı devlet tarafından karşılanan bu istihdamlar insanlarımız tarafından tam olarak bilinmemektedir. Bu eksikliği gidermek için sizlerle birlikte çalışmalar yapmak zorundayız” dedi.
Son zamanlarda yaygınlaşan iş ve meslek danışmanlarıyla hem işsizleri iş sahibi yaptıklarını hem de işverenlere kalifiye eleman sağlamayı hedeflediklerini belirten Toman, Malatya İş Kur bünyesinde çalışan 41 kişilik iş ve meslek danışmanları ekibi ile iş hayatında önemli katkılar sağladıklarını söyledi.

MAKİAD İnşaat Komitesi Başkanı Serhat Özbek ise komite çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 245
Bu Ay : 8304
Toplam : 8304

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom