"Teşekkürü Bırak Esnafa Bak"

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Değerli sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin temsil ettikleri makamları, siyasi rant olarak kullanmalarını şiddetle kınıyoruz. Yaptıkları açıklamalarda daha dikkatli davranmalarını bekliyoruz” dedi.

Malatya Haber

Parti il binasında yaptığı basın açıklamasında sivil toplum kuruluşu ve mesleki teşekküllerin siyaset üstü olduğunu ve yöneticilerinin taraf tutmamaları gerektiğini söyleyen CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, “Türkiye, AK Parti iktidarıyla birlikte sarı sendikacılığın yanında sarı STK’ları da görmeye başladı. İlimizde maalesef, bazı sivil toplum kuruluşları, iktidar partisinin arka bahçesi gibi davranmaya devam ediyor. Malatya’da ki işsizliğe, açlığa, esnafın siftahsız kepenk kapatmasına, HES’lere, taş ocaklarına, kayısının içinde bulunduğu çıkmaza,özelleştirmelere seslerini çıkarmayanların, konu AK Parti olunca art arda destek açıklamaları yapmalarını şaşkınlıkla izliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bunun son örneğini , bulundukları konum itibariyle siyaset üstü olmaları beklenen esnaf temsilcilerinde görüyoruz. Esnaf Sanatkar Odası Başkanı, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada, Belediye Başkanına övgüler dizerek, “Bir dönem daha devam etmesi için Ahmet Başkanımızın yanındayız’ dedi.Dün de Başkan Çakır’ı ziyaretlerinde ‘Malatya esnaf ve sanatkarı başta olduğu gibi bundan sonrada yanındayız.Malatya için Ahmet Çakır’ı istedik, Allah nasip etti’ diyen Kiraz, daha sonra özetle şunları söyledi: “Sayın başkana sormak gerekiyor. Siz hangi hakla tüm esnafın AK Partili belediye başkan adayını desteklediğini söylersiniz? Malatya’da ki tüm esnafları bu yönde değerlendirmek o esnaflara saygısızlıktır.Üyeleriniz arasında her siyasi görüşten insanların olduğunu biz mi size hatırlatalım.

Bizce, Malatya’nın dört bir yanındaki devren satılık işyerlerine, kirasını ödeyemeyen esnaflara, evine ekmek götüremeyen sanatkarlara bakılmalı. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Ayakkabıcılar pazarına, bakırcılar pazarına, nakliyatçılara, terzilere, mahrukatçılara gidildiğinde esnafın gerçek durumu görülecektir.Yapılması gereken esnafın sorunlarını çözme noktasında herkesin ortak adım atmasıdır.

Belediyenin her sokak başına açtığı süpermarketler yüzünden bitme noktasına gelen mahalle bakkallarını,ekmek satış büfeleriyle bitirilen fırınları düşünüp, bu tablonun sorumlusunun Malatya Belediyesi olduğunu unutmamak gerekir.

Türlü ayak oyunlarıyla, peşkeşlerle şehir merkezine kurulmasına izin verilen dev alış veriş merkezleriyle Malatya esnafını piyasadan silen anlayışa göz yumanlara destek değil, eleştiri getirmek gerekir. Değerli STK yöneticilerinin temsil ettikleri makamları, siyasi rant olarak kullanmalarını şiddetle kınıyoruz. Yaptıkları açıklamalarda daha dikkatli davranmalarını bekliyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 22
Bugün : 62
Bu Ay : 7208
Toplam : 7208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom