Raylı Sistemler AB Projesi Tamamlandı

Almanya'daki Raylı Sistemlerin Eğitim, İşletme, Bakım ve Onarım Yöntemlerinin İncelenerek Türkiye’ye Adaptasyonu isimli Avrupa Birliği Leonardo da Vinci (VETPRO) projesi başarı ile gerçekleştirildi.

Raylı Sistemler AB Projesi Tamamlandı Malatya Haber

Malatya Şehit Kemal Özalper Anadolu Meslek Lisesi Raylı Sistemler Teknolojisi Alan Şefi Fikret Nurettin Kapuderek, proje ile ilgili olarak, “Proje sayesinde, Avrupa ülkelerinde uygulanan hafif ve ağır Raylı Sistemlerin, işletim, bakım, onarım ve eğitim yöntemlerini araştırarak uygulamalarına yönelik farklılıklarını görme imkanı bulduk.

Almanya’da raylı sistem taşımacılığı çok yaygın olduğundan; bu alanda faaliyet gösteren kurumların çalışmalarını inceledik. Uygulamalardaki bilgi ve tecrübelerin güçlendirilmesi, eğitime aktarılması ana gayemizi oluşturmaktadır.
Projemizin; Raylı Sistemlerde eğitim veren kişilerin, mesleki eğitim içinde tüm düzeylerde beceri ve yeterliliklerinin artırılması, Özellikle teknolojik ve örgütsel değişimi güçlendirmek üzere uyum sağlayabilmeleri, mesleki eğitimde ve hayat-boyu beceri ve yeterlilikler kazanmada kalitenin yükseltilmesine katkı sağladığına inanıyorum” dedi.
Avrupa Birliği Leonardo da Vinci (VETPRO) projesi kapsamında Malatya’dan da Almanya’ya gidilerek, raylı sistemler konusunda inceleme yapıldığı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 709
Bu Ay : 4153
Toplam : 4153

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom