Ağbaba, Heyelan Bölgesinde İnceleme Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, heyelan nedeniyle yıkılma tehlikesi yaşayan Malatya’nın Arguvan ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Ağbaba, Heyelan Bölgesinde İnceleme Yaptı Malatya Haber

Geçmişte yaşanan heyelan nedeniyle 2 kez yer değiştiren Arguvan’da bu kez de Bahçelievler Mahallesi’nde meydana gelen heyelan tehlike saçıyor. Heyelan ve evlerde meydana gelen çatlakları sık sık gündeme getiren CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde CHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç ve Arguvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıltaş ile birlikte Bahçelievler Mahallesi’ni ziyaret etti.

Ağbaba’ya ziyaretinden dolayı teşekkürlerini ileten Bahçelievler Mahallesi sakinleri, her an ölüm tehlikesi ile yaşadıklarını, çatlakların her geçen gün büyüdüğünü ifade etti. Heyelan nedeniyle hem yolda hem de evlerinde büyük hasar meydana geldiğini söyleyen mahalle sakinleri sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

Mahalledeki evleri tek tek gezen ve sıkıntıları gözlemleyen Veli Ağbaba ise durumun çok tehlikeli bir noktaya geldiğini belirterek, “İnsanların her gece yataklarına büyük korkuyla girmeleri üzüntü verici. İlçe başkanımız ve İl Genel Meclisi üyelerimizle konuyu en başından beri takip ediyoruz. İl Afet Müdürlüğü ve Afet İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde girişimlerimiz devam ediyor. Büyük tehlike yaşayan mahalle sakinlerine kira yardımı yapılması veya konteynır teslimlerinin bir an önce gerçekleştirilmesini ardından da yeni evlerin yapılmasını bekliyoruz. Kış aylarında çok daha büyük tehlikelerle karşı karşıya kalınacağı görülüyor. Ankara’da işlemlerin hızlandırılması için girişimlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 42
Bugün : 215
Bu Ay : 6299
Toplam : 6299

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom