Galibiyet Alışkanlık Yaptı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü 47-31 skorla tekrar galip...

Galibiyet Alışkanlık Yaptı Malatya Spor

Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü, geçtiğimiz haftalarda Samsun Çarşamba Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nden almış olduğu 35-17’lik galibiyetin ardından istikrarlı bir şekilde başarıya koşmaya devam ediyor.

2013-2014 Türkiye Bedensel Engelliler Bölgesel Ligi maçında Amasya Gümüşhacı Köyü Hayat Engelliler Spor Kulübü Derneği ile karşı karşıya gelen Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü 47-31 skorla tekrar galip gelmeyi başardı.

Yeşiltepe Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen müsabakayı izlemek ve sporculara destek olmak amacıyla Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım ve Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun, Kulüp Başkanı Vahap Canpolat, aileler ve takımlarını desteklemek için basketbol severler katıldı.

Yaşanan galibiyetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Av. Ali Yıldırım, basketbolcuları kutladı ve Malatya’da bedensel engelliler basketbol takımı olarak sadece bir değil onlarca takım istediklerini, bütün engelli kardeşlerimizi ve ailelerini hem destek için hem de gerekli alt yapının oluşturulması için kulübe beklediklerini söyledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun, oynanan güzel maçtan büyük bir keyif aldığını söyleyerek memnuniyetini dile getirdi. Malatya da engellilerin her alanda olduğu gibi spor alanında da kendilerini kanıtladığını ve seslerini duyurduğunu söyleyen Koyun, bunun yeterli olmadığını daha fazla spor kulübüne ve sporcuya ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Osmaniye Düziçi Engelliler Spor Kulübünden transfer olarak Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübüne gelen futbolcu İbrahim Şenbol, Malatya’yı özellikle tercih ettiğini belirterek, tüm Malatyalıları destek için tribünlere beklediklerini söyledi.

Maçın sonunda Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım tarafından Amasya Gümüşhacı köyü Hayat Engelliler Spor Kulübü kaptanına kayısı hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 23
Bu Ay : 5217
Toplam : 5217

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom