TÜİK Üniversitede Sunum Yaptı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Malatya İnönü Üniversitesi’nde kurumu tanıtıcı sunum yaptı.

TÜİK Üniversitede Sunum Yaptı Malatya Haber

TÜİK tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye İstatistik Kurumu’nun misyonu, vizyonu, resmi istatistik programı, yapılan çalışmalar ve elde ettiği sonuçların kurum, kuruluşlar, üniversiteler, basın ve kamuoyu ile paylaşılması, toplumdaki istatistik okuryazarlığının artırılması amacı ile bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Bu kapsamda Bölge Müdürlüğümüz, İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi akademisyenlerine ve öğrencilerine bir sunum programı yapmıştır. Sunumlarda kurumumuzun tanıtımı, misyon ve vizyonu, resmi istatistik programı, sanayi istatistikleri, fiyat istatistikleri, tarım istatistikleri ile ilgili tanım ve kavramlar, yapılan çalışmalar, yapılan çalışmaların sonuçları anlatılmış olup katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır.”

Kurumumuzun misyonu; uluslararası standartlarda, kullanıcı odaklı ve sürdürülebilir bir istatistik sistemi kurmaktır. Kurumumuzun Vizyonu: Ulusal ve uluslararası kullanıcıların ihtiyaç ve önceliklerini dikkate alarak kaliteli, güncel, güvenilir, tutarlı, tarafsız, uluslar arası standartlara uygun istatistikleri üretmek, kullanıma sunmak ve resmi istatistik üretim sürecinde yer alan kurumlar arasında eşgüdümü sağlamaktır.

Resmi İstatistik Programı resmi istatistiklerin tespit edilerek; uluslararası standartlarda veri üretim esaslarının getirilmesi, mükerrerlikten arındırılması, işgücü, zaman ve maliyetin azaltılması amacıyla tüm kamunun katıldığı bir platformdur. RİP’in temel amacı resmi istatistiklerin üretimine ve organizasyonuna ilişkin temel ilkeleri ve standartları belirlemektir. İstatistik okuryazarlığının artırılması kapsamında gerçekleştirdiğimiz toplantıda Kurumumuza bu imkanı sağlayan İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi yöneticilerine teşekkür ederiz” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 203
Bu Ay : 2847
Toplam : 2847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom