10 Aralık İnsan Hakları Günü

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, hukukun üstün kılındığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün her alanda sorunsuz yaşandığı, kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye dilediğini söyledi.

10 Aralık İnsan Hakları Günü Malatya Haber

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İnsan Hakları Günü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Kiraz, Türkiye’de her geçen gün insan hakları ihlallerinin arttığını iddia ederek, hukukun üstün kılındığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün her alanda sorunsuz yaşandığı, kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye dilediğini söyledi.

Türkiye’nin insan hakları karnesinin zayıflarla dolu olduğunu ileri süren İl Başkanı Kiraz, en temel taleplerin bile şiddetle karşılık bulduğu, cezaevlerinin tutuklu milletvekilleri, gazeteci, aydın ve öğrencilerle dolu olduğu, basının baskı altında tutulduğu, hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı bir ülkede, İnsan Hakları Günü’nü kutlamanın mümkün olmadığını kaydetti.

Demokrasinin ülkede yaşayan herkesin eşit bir şekilde hak ve özgürlükleri yaşayabilmesi için en gerçekçi rejim olduğunu ifade eden Kiraz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm vatandaşlar için demokrasi, insan hak ve özgürlüklerinin teminatı olduğunu belirtti.

AK Parti hükümeti tarafından Türkiye’de ısrarla insanlar arasında etnik kimlik, mezhep, cinsiyet ayrımı yapıldığını iddia eden Enver Kiraz, hukukun üstün kılındığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün her alanda sorunsuz yaşandığı, kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye dilediğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 237
Bu Ay : 16373
Toplam : 16373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom