Karla Mücadele Ekipleri Hazır

Malatya İl Özel İdaresin Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Müdürlüğü bünyesinde, Malatya genelinde yağan kar nedeniyle kırsalda hizmet verecek karla mücadele ekibi kuruldu.

Karla Mücadele Ekipleri Hazır Malatya Haber

Kışın gelmesi ile yağan kardan dolayı yüksek yerlerde bulunan köylerin yollarının kapanmaması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, “İlimize bağlı olarak 13 ilçemiz, 495 köyümüz, bin 102 mezramız bulunmakta. İhtiyaç duyulan yerler için İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri bünyesinde 18 ayrı noktada 18 adet karla mücadele ekibi oluşturduk. Ekipler, köy yollarının sürekli açık tutulmasını sağlayacaklar” dedi.

Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Malatya İl Özel İdaresi olarak, sorumluluk sahamızda bulunan toplamda 6 bin 279 kilometrelik yol ağımızda, 25 greyder, 15 dozer, 1 kar marinası, 10 yükleyici kepçe, 6 kamyon, 23 servis aracı karla mücadele çalışması yapacak.
Karla mücadele çalışmalarından 95 personelimiz görevlendirildi. Karla mücadele ekibi, kar yağmasa bile bulundukları bölgelerde hazır olarak bekleyeceklerdir. Ayrıca acil olaylara karşı en yakın ekip, en kısa zamanda o bölgeye yönlendirilecek. Yollarda mahsur kalan vatandaşların her türlü ihtiyaçlarına da yardımcı olacak.
Malatya Valiliğimiz bünyesinde oluşturulan Valilik kriz merkezine köy yollarının durumu ve yapılan karla mücadele çalışması mail yolu ile bilgilendirilecektir. Bu çalışmalar Malatya İl Özel İdaresi sitesinde de yayınlanacaktır.”

ASILSIZ İHBAR YAPILMAMASI İSTENDİ

Kardan kapalı köy yollarının açılması için zaman zaman asılsız ihbarlar yapıldığını söyleyen Kaya, “Bizlerin işlerinin kolaylaştırılmasında muhtarlarımız ve vatandaşlara da önemli görev düşüyor. Asılsız gelen ihbarlar ekiplerimizin çalışmalarımızı zora sokmakta olduğu gibi gerçek ihtiyacı olan yerlere hizmetin gitmesi gecikiyor. Bu konuda herkesin duyarlı olmalarını bekliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 365
Bu Ay : 7511
Toplam : 7511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom