Evlerinin Yapılmasını İstiyorlar

Malatya’da Yeşiltepe’de yaptırılan yeni sahalarla ilgili çalışmalar hızlandı.

Evlerinin Yapılmasını İstiyorlar Malatya Haber

Yeşiltepe Spor Kompleksi yanında yapılan yeni sahanın halılarının yakın zamanda serileceği kaydedilirken, ikinci sahanın ihalesinin gerçekleştirildiği ve sahanın yapımına başlanacağı bildirildi. Öte yandan yeni iki sahanın yanına yapılan tesisin de büyük oranda tamamlandığı ifade edildi.

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, Yeşiltepe’de yapılan yeni iki sahadan birincisinin bitmek üzere olduğunu ifade ederek, “Çok önem verdiğimiz ve arzu ettiğimiz Yeşiltepe’deki Spor Kompleksi’ndeki yeni sahalarımızdan bir tanesi bitmek üzere. Sahamızın halıları yakın zamanda serilecek. Binamızın da yüzde 95’i tamamlandı. Çok az bir kısmı kaldı. Küçük eksiklerinde tamamlanmasıyla birlikte, tesisimizde bitmiş olacak. İkinci sahamızın da ihalesi yapıldı. İkinci sahamızın fazla bir işi yok. Çok kısa bir süre içerisinde ikinci sahamızın da biteceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Özdemir, Malatya’da tesis açısından son yıllarda önemli çalışmaların yapıldığını kaydederek, “Malatya büyükşehir oldu. Bunun içinde büyük işlerin yapılması gerekiyor. Son yıllarda Malatya’da tesis açısından büyük mesafeler kat edildi. Bu anlamda Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

AMATÖR EVİ BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Özdemir, Malatya’ya bir Amatör Evi’nin kazandırılması için çalışmaların olduğunu belirterek, “Amatör Evi bizim için büyük önem taşıyor. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a Malatya ziyaretinden Amatör Evi’yle ilgili talebimizi ilettik. Sayın Genel Müdürümüz konuyu Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Sadi Fındıklı ile görüştü. Şeker Fabrikası arazisi üzerinde Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yapacağı tesislerin bir kısmına da Amatör Evi’nin yapılmasıyla ilgili fikir alış verişinde bulunduk. Bu noktada Sayın İl Müdürümüz de bize büyük destek veriyor. Bin metre kare alan üzerine Malatya amatörlerinin rahat şekilde yararlanabileceği bir alan istiyoruz. Bununla ilgili Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz gerekli çalışmayı yapıyor. Kısa sürede oranında ihalesinin yapılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Amatör Evi’nin Malatya için gerekli olduğunun altını çizen Özdemir, “Amatör Evi, Malatya’ya gerçekten çok gerekiyor. Hemen hemen her ilde Belediye, Özel İdare, Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüklerinin Amatör Evlerini yaptıklarını görüyoruz. Biz bu konuda biraz geç kaldık. Ama Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Sadi Fındıklı’nın gayretleriyle Amatör Evi’nin yapılacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 634
Bu Ay : 5828
Toplam : 5828

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom