87 Hikaye Kitaplaştırıldı

Bezmialem Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Hastalık Hikayem’ yarışmasının birincisi için gönderilen 460 hikayenin 87’si iki kitap olarak basıldı.

87 Hikaye Kitaplaştırıldı Malatya Kültür-Sanat

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından yapılan ‘Her Hastalık Bir Hikayedir’ yarışmasının ardından Bezmialem Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Hastalık Hikayem’ yarışmasına katılan 87 hikaye kitaplaştırıldı. Hikayeler, iki kitapta toplanarak yayınlandı.

Öte yandan ‘Hastalık Hikayem’ yarışmasının ikincisi için başvurular başladı. Yarışma için başvurular 1 Şubat’ta sona erecek. Yarışmada dereceye girecek olan hikayeler için para ödülü verileceği kaydedildi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, hastalık hikayelerinin çeşitli yarışmalarla devam ettiğini belirterek, “Malatya İnönü Üniversitesi’nde 2011-2012 öğretim döneminde açtığımız ‘Her Hastalık Bir Hikayedir’ yarışması, Türkiye’de değişik boyutlardaki yarışmalarla kendisini buldu. Bunlardan bir tanesi de, Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde 2012-2013 yılları arasında yapılan ‘Hastalık Hikayem’ yarışmasıydı. Yarışmaya gönderilen hikayeler kitaplaştırıldı. 460 hikaye yarışmaya katılmıştı. Ve bu hikayeye katılan 87 hikaye kitap halinde yayınlandı” dedi.

‘Hastalık Hikayem’ yarışmasının ikincisine başvuruların başladığını ifade eden Yakıncı, “Hastalıkları hikaye şeklinde anlatma fikriyle gelişen bu yarışmalar değişik boyutlara ulaştı. Çok farklı hastalıklarla ilgili hikaye yarışmaları düzenlendi. Bezmialem Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Hastalık Hikayem’ yarışmasının ikincisi başladı. Bu anlamda hikayeler geliyor. Bu hikayelerinde aynı şekilde kitaplaştırılacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 403
Bu Ay : 2887
Toplam : 2887

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom