Fahri Kayahan Orkestrası İlgi Gördü

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan Fahri Kayahan Orkestrası’nın verdiği konser ilgi gördü.

Fahri Kayahan Orkestrası İlgi Gördü Malatya Kültür-Sanat

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer’in yönetiminde İÜ Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, Malatya türküleri başta olmak üzere Anadolu’nun sevilen türküleri seslendirildi.
Geleneksel Türk yaylı çalgıları ile batı tarzı yaylı çalgıların harmonisiyle modernize edilen ve çok sesli bir yaklaşımla yorumlanan türkülerden oluşan konsere, Vali Vasip Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Orhan Erdim, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Yıldırım Kılıçkıran, Rektör Prof. Dr. Cemil çelik, belediye başkan yardımcısı Ertan Mumcu ve kalabalık davetli topluluğu katıldı.
İlginin gösterildiği konserde seslendirilen parçalara zaman zaman dinleyicilerin de eşlik ettiği gözlendi.
Konserin sonunda Vali Vasip Şahin ve Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından konseri yöneten Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer ve koroda yer alan öğretim elemanı ile öğrencilere çiçek verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 498
Bu Ay : 3142
Toplam : 3142

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom