Nikah Sarayı İlkbaharda Hizmete Sunulacak

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, inşaatı devam eden Nikah Sarayı’nın ilkbaharda hizmete açılmasının planlandığı söyledi.

Nikah Sarayı İlkbaharda Hizmete Sunulacak Malatya Haber

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde belediye başkan yardımcıları ve bazı daire müdürleriyle birlikte inşaat çalışmaları devam eden Fahri Kayahan bölgesinde Nikah Sarayı inşaatında incelemeler yaptı.

İnceleme gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Çakır, Nikah Sarayı’nın yaklaşık 30 dönümlük bir alan üzerinde kurulduğunu kaydederek “Burası sadece nikah ve düğünlere ait olmayacak. İçerisinde bin 300 metrekarelik büyük bir salonu var. Dolayısıyla buradaki salon, nikah ve düğünlerde kullanıldığı kadar farklı toplantılar için de kullanılabilecek. Ayrıca burada 300’er metrekarelik 2 tane büyük salonumuz daha var. 4 tane gelin odası, 8 tane işyeri, 1 tane kafeterya var. Büyük bir kompleks burası. Aslında burası güzel bir kültürel merkez olacak bir proje” ifadelerini kullandı.

İnşaat sürecinde havaların soğuk olmasına rağmen çalışmaları engellemediğini ifade eden Başkan Çakır, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımız yoğun bir tempoyla çalışmalarına devam ediyor. İnşallah burayı bahar aylarında hizmete açmaya çalışacağız. Şu anda sahada Spor ve Yaşam Merkezi, Sanat Galerisi, Sanat Sokağı, Gençlik Merkezi, Kent Müzesi, Malatya Mutfağı, Kitap Kafe, Halıcı Konağı gibi birçok yerde devam eden inşaatlarımız olsun altyapı-üstyapı düzenleme çalışmalarımız olsun hızlı bir şekilde devam ediyor. Hava şartlarının elverdiği müddetçe bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah bütün projelerimizi hedeflediğimiz süreler içerisinde bitirmeye çalışıyoruz. Gerçekten nikah sarayı projemiz de çok hızlı devam ediyor. Bütün arkadaşlarıma, çalışan bütün ekibe teşekkür ediyorum.”

Başkan Çakır, inceleme gezisinde inşaatta gelinen aşamayı yerinde görmenin yanı sıra proje üzerinde de bilgiler alarak değerlendirmeler yaptı. Başkan Çakır, ayrıca gezi sırasında şantiye şefliğinde çalışanlarla çay içip sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 512
Bu Ay : 1247
Toplam : 1247

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom