Gıda İşletmeleri Belgelerinin Değiştirilmesi

Gıda sicili belgesi, kayıt belgesi veya bu belgelere eşdeğer belge almış ve halen faaliyet gösteren kayıt kapsamındaki gıda işletmelerinin bu belgelerini değiştirmek zorunda oldukları bildirildi.

Gıda İşletmeleri Belgelerinin Değiştirilmesi Malatya Haber

Gıda sicili belgesi, kayıt belgesi veya bu belgelere eşdeğer belge almış ve halen faaliyet gösteren kayıt kapsamındaki gıda işletmelerinin bu belgelerini en geç 31 Aralık 2013 tarihine kadar bu yönetmelikteki kayıt belgesi ile değiştirmek zorunda oldukları bildirildi.

Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “11/06/2010 tarihinde kabul edilen ve 11/12/2010 tarihinde yürürlüğe giren 5996 sayılı Bitki Sağlığı, Veteriner Hizmetleri, Gıda ve Yem Kanununa ve Gıda İşletmelerinin Kayıt Ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmeliğinin Geçici madde 2.fıkrası “Bu Yönetmeliğin yayımından önce çalışma izni ve gıda sicili belgesi, kayıt belgesi veya bu belgelere eşdeğer belge almış ve halen faaliyet gösteren kayıt kapsamındaki gıda işletmeleri, bu belgelerini en geç 31/12/2013 tarihine kadar bu Yönetmelikteki kayıt belgesi ile değiştirmek zorundadır.”hükmüne göre gıda işletmecileri, İl Müdürlüğümüze müracaat ederek 31/12/2013 tarihine kadar Üretim izin ve Gıda sicil belgelerini Gıda Kayıt Belgesi ile değiştirmek zorundadır. Bu işlem sırasında belge ücretinin ½ si oranında ücret talep edilecektir” ifadelerini kullandı.

Kayıt işlemlerini belirtilen tarihe kadar yaptırmayan işletmelerin belgelerinin iptal edileceğini bildiren Selvi, “Ayrıca Kayıt işlemi esnasında yeniden dosya düzenlemeleri ve tam ücret yatırmaları istenmektedir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 771
Bu Ay : 6751
Toplam : 6751

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom