Köylü İki Şeyden Muzdarip

CHP,Yeşilyurt İlçesine bağlı Görgü köyüne giderek köylülerin sorunlarını dinledi

Köylü İki Şeyden Muzdarip Malatya İlçe

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yeşilyurt ilçesine bağlı Görgü köyüne giderek köylülerin kanalizasyon ile taş ve maden ocaklarıyla ilgili sıkıntılarını dinledi. 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Banu Sevil, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hulusi Porgalı ve parti yöneticileri ile birlikte Yeşilyurt İlçesine bağlı Görgü köyüne giderek köylülerin sorunlarını dinledi. Ağbaba karşı çıkmasına rağmen köylüler tarafından köy girişinde bir kurban kesildi.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Görgü'nün şehirle bütünleşmiş bir köy olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Ankara asfaltının kenarı. Bin yüz nüfusu var. Siyasetçiler açısından utanılacak bir şey. Oyların büyük kısmını iktidar partisine veriyorlar ama hizmet alamıyor. Kış gelmiş hâla kanalizasyon yola akıyor. Bu şartlarda burada yaşanmaz." Köyun unutulduğunu anlatan Ağbaba, şunları söyledi: "60 evin kanalizasyonu yok. Köye hizmet gelmediği gibi, elinizde alanları da alıyor. Türkiye’de bakkal açmak için 40 yer dolaşılıyor. Taş ocağı açmak daha kolay. Taş ocakları ihtiyaçsa, köylerden uzak yerlere kurmak lazım. Partimizin avukatlarıyla görüşüp usulsüz taş ocağı açılmasına izin verenler hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ceketimi assam alırım’ diyorlar. Başbakan ‘halkın istediği istemediği umurumda değil, ben kimi istersem o başkan olacak’ diyor. AKP Rize Merkez İlçe Başkanı 'Biz koyunuz, adayımız da kasap' diyor. İşte bunların zihniyeti bu."

HERKES KONUŞUYOR

Malatya’da çevre katliamı yaşandığını belirten Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü: "Suların üzerine HES yapıyorlar. HES demek, suyun olmaması, tarım arazilerinin yok olması demek. Gittiğimiz her yerde, Dedeyazı’ndan Kelhalil’e, Kuluncak’ın Çörmü köyünden Arapgir’in Yazılı köyüne kadar taş ve maden ocağı izinleri veriliyor. Üzerlerine vazife olup olmayan her konuda açıklama yapan sivil toplum örgütleri bu konuları görmezden geliyor. Burada bir çevre katliamı yaşanıyor. Çevre konusu CHP’nin en öncelikli konusu. Çevre aş ekmek demek, kayısı demek, çocuğun sağlığı demektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 164
Bu Ay : 1732
Toplam : 1732

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom