İsmail Hakkı Karadayı Mahkemeye Geliyor

Avukat Erol Aras, bu hafta müvekkilinin savunmasını yapacağını söyledi.

İsmail Hakkı Karadayı Mahkemeye Geliyor Türkiye-Dünya

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılanmalarına yarın, saat 10.00'da devam edilecek. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki 45. duruşmada, sanıklar, savunmalarını yapmaya devam edecek.

Dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın avukatı Erol Aras, müvekkilinin yarınki duruşmada hazır olamayacağını belirterek, "Müvekkilimin sağlık durumunda çok ani bir değişim olmazsa savunma yapmak üzere bu hafta mahkemeye gelecek. 11-12 Aralık'ta çok büyük bir ihtimalle savunmasını yapacak" dedi. 

Duruşmalarda şimdiye kadar, savunmasını yapanların isimleri şöyle:

"Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, emekli orgeneraller Çevik Bir, Çetin Doğan, Aslan Güner, Orhan Yöney, Şükrü Sarıışık, Fevzi Türkeri, Ahmet Çörekçi ve Hikmet Köksal, emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya, emekli koramiraller Altaç Atılan ve Aydan Erol, emekli Korgeneral ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, emekli korgeneraller Vural Avar, Çetin Saner, Köksal Karabay, Hakkı Kılınç, Metin Yavuz Yalçın, Mustafa Bıyık ve Tevfik Özkılıç, emekli Tümamiral Mustafa Özbey, emekli tümgeneraller Erol Özkasnak, Kenan Deniz, Fuat Büyükcivelek, Ersin Yılmaz, Mehmet Başpınar, Çetin Dizdar, Ayhan Cansevgisi, Şevket Turan ve Ünal Akbulut, emekli tuğgeneraller İdris Koralp, Ünal Akbulut, Metin Yaşar Yükselen ve Refik Zeytinci, emekli Tuğamiral İsmail Ruhsar Sümer, emekli albaylar Hüsnü Dağ, Ruşen Bozkurt, Oğuz Kalelioğlu, İbrahim Selman Yazıcı, Serdar Çelebi, Orhan Nalcıoğlu, İsrafil Aydın ve Cengiz Çetinkaya, emekli Yüzbaşı Mustafa Babacan"

TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 249
Bu Ay : 7372
Toplam : 12121

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom